ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تلاش برای ایجاد نشاط معنوی در نمایشگاه قرآن مشهدمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تلاش کرده‌ایم تا در چهاردهمین دوره نمایشگاه قرآن، علاوه بر فضایی معنوی و قرآنی، نشاط و شادی معنوی را در برنامه‌هایمان داشته باشیم.

به گزار ش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، جعفر مروارید در اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد که شب گذشته، با حضور آیت الله سيد مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان و برخی از مسئولان استانی در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، رویکرد «بین‌المللی»، «قرآنی و ترویج فعالیت‌های قرآنی» را مهم‌ترین شاخص نمایشگاه امسال دانست و عنوان کرد: تلاش کرده‌ایم تا در چهاردهمین دوره نمایشگاه قرآن، علاوه بر فضایی معنوی و قرآنی، نشاط و شادی معنوی را در برنامه‌هایمان داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه، شاهد ۷۰۰ غرفه بوده‌ایم که از جمله آنها می‌توان به غرفه «بین‌الملل»، «هنری»، «دانشگاهی»، «کودک و نوجوان» و... اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری «کرسی تلاوت با حضور ٩ قاری بین‌المللی در نمایشگاه قرآن»، اضافه کرد: برگزاری «نشست‌های تخصصی و عمومی»، «جشنواره غذا با حضور ملیت‌های مختلف اسلامی»، «حضور ١٤ ناشر بین‌المللی و ٤٠ ناشر داخلی» همراه با «اجرای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و حوزه علمیه» از جمله بخشی از برنامه‌های این نمایشگاه بوده است.

مروارید در ادامه گفته‌های خود، اظهار کرد: برای نشان دادن زیبایی‌های اهل بیت(ع) در قالب هنر برنامه‌هایی را در زمینه «خوشنویسی»، «چاووشی‌خوانی»، «سحرخوانی»، «اجرای نمایشنامه قرآنی برای زائران و مجاوران» داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: برگزاری چهارده نشست تخصصی و نخبگانی با حضور اساتید و نخبگان با نگاه قرآنی و بین‌المللی با محوریت مسلمانان همراه با برگزاری ١٧٠ رویداد با مرجعیت قرآنی از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: تلاش کرده‌ایم در زیر سایه قرآن و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، در کنار توجه به جوانان و میدان دادن به آنها، شور و نشاط معنوی را به مردم هدیه دهیم.


كد خبر: 34518  |  تاریخ درج خبر: 1398/02/31  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا