ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دوره بانکداری اسلامی برگزار شد

عنوان

کلاس فشرده بانکداری اسلامی به همت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، هفته گذشته، دور اول کلاس فشرده بانکداری اسلامی با تدریس حجت الاسلام و المسلمین سیدعباس موسویان، عضو شورای فقهی بانک مرکزی، به مدت 28 ساعت در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار گردید.
این دوره به همت هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، ویژه دانش‌پژوهان اولین دوره پودمانی اقتصاد، در قالب درس بانکداری اسلامی ارائه شد.
در این دوره، مباحث بانکداری تجاری شامل مروری بر بانکداری متعارف، طرح و نقد دیدگاه‌های مختلف علما و فقها راجع به ربا و بهره بانکی، اصول بنیادین و ضوابط عمومی فقهی بانکداری اسلامی، تجهیز و تخصیص منابع بانکی در قانون بانکداری بدون ربا به همراه بررسی فقهی و تفصیلی سپرده جاری، سپرده امتیازی، کارمزد قرض الحسنه، سپرده‌های سرمایه‌گذاری، عقد مرابحه و جریمۀ تأخیر ارائه و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
لازم بذکر است صوت مطالب ارزشمند استاد در کانال هیئت اقتصاد به نشانی @eghtesadhozehkh در پیام‌رسان‌های سروش و بله و تلگرام بارگذاری شده و قابل مشاهده و دریافت است.


كد خبر: 34492  |  تاریخ درج خبر: 1398/02/29  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا