امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

ضرورت و شناخت شبهات مهدویت وپاسخ صحیح به آنها ازاهمیت ویژه ای برخوردار استحجت الاسلام قاصد از استاد اعزامی مدرسه علمیه امام محمد باقرعلیه السلام خضری تاکید کرد: فلسفه غیبت امام زمان (عج) یک راز غیبی است که کسی جز خداوند متعال نمی داند

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان جنوبی، در ادامه سلسله جلسات علمی پژوهشی مدرسه علمیه امام محمد باقرعلیه السلام خضری، نشستی با موضوع بررسی مهمترین شبهات مهدویت برگزارشد.
در این نشست حجت الاسلام قاصد از اساتید اعزامی مدرسه، شناخت و بررسی شبهات مهدویت را ضروری دانست و ضمن تشریح معنای سوال و شبهه اظهار داشت: سوال و شبهه از جهت هدف با یکدیگر متفاوتند؛ هدف سوال حقیقت‌جویی است و هدف شبهه سست کردن پایه های حقیقت است.
وي در ادامه افزود: همه ادیان الهی طبق تعالیمی که از کتاب‌های خود دارند، معتقدند در پايان این دنیا، منجی‌ای خواهد آمد که بشریت را نجات دهد و زمین را پر ازعدل و داد کند. اما در اينجا سوالي وجود دارد كه ضرورت وجود امام زمان چیست؟
حجت الاسلام قاصد در پاسخ به اين سوال گفت: همان دلیل عقلی که به ما می گوید وجود امام معصوم درهر عصری ضرورت دارد به ما می گویدکه وجود امام زمان در این عصر ضرورت دارد. وي در پايان به بررسی فلسفه غیبت امام زمان (عج) اشاره كرد و افزود: غیبت امام زمان (عج) یک راز غیبی است وکسی جز خداوند نمی داند چون ما ظرفیت دانستن این راز را نداریم و بعد از ظهور این راز برملا خواهد شد.
 

 

كانال حوزه انقلابي خراسان جنوبي در پيام‌رسان سروش

 


كد خبر: 34398  |  تاریخ درج خبر: 98/02/16  |  کد خبرنگار: 2718
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا