مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی: حوزویان در خط مقدم مقابله با شبهات و شایعات و القای ناامیدی باشندمدیر حوزه علمیه خراسان شمالی: حوزویان در خط مقدم مقابله با شبهات و شایعات و القای ناامیدی باشند

 مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با تأکید بر اینکه سنگربانی فرهنگی در فضای مجازی جزء وظایف حوزه علمیه است، گفت: با این همه شبهه و شایعه و القای ناامیدی که از سوی دشمن اجرایی می‌شود طلاب و حوزویان نخستین کسانی هستند که باید با این روند مقابله کنند.

به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمين حجت سالاری مکی، در مراسم تجلیل از اساتید مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بجنورد که به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم برگزار شد، با اشاره به جایگاه و اهمیت معلم در مکتب اسلام، اظهار کرد: در آیات قرآن و روایات اسلامی برای علم و علم‌آموزی و احترام به استاد تأکیدات فراوانی وجود دارد.
وی با اشاره به تأکیدات در روایات و حالات علما نسبت به اینکه به کسی که از او علم می‌آموزید احترام کنید، ادامه داد: باید سبک زندگی بزرگان حوزوی ازجمله علامه حسن‌زاده آملی در احترام به استاد را مد نظر داشته باشیم و الگوی خود قرار دهیم.
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در مکتب تربیتی اسلام احترام به استاد اهمیت ویژه‌ای دارد؛ ازاین‌رو اگر می‌خواهید علم شما برکت داشته باشد در مقابل استاد تعظیم و تکریم داشته باشید.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی در ادامه با اشاره به اهمیت توأم بودن علم و معنویت با یکدیگر، اظهار کرد: اگر علم با آداب فرا گرفته نشود این علمی که نور است عایق و پرده‌ای می‌شود که نه‌تنها به درد انسان نمی‌خورد بلکه باعث بدبختی انسان هم شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسالت مهم طلاب و روحانیان در فضای مجازی و حقیقی، اظهار کرد: امروز مقدار زیادی از منابر ما در فضای مجازی است؛ ازاین‌رو ما نباید مثل کسی که اطلاع چندانی ندارد در فضای مجازی فعالیت کنیم.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان اینکه ما باید در فضای مجازی تولید محتوای دقیق داشته باشیم، اضافه کرد: با توجه به اینکه سبک زندگی مردم در فضای حقیقی تغییر کرده ما باید سعی کنیم اسلام اصیل و اسلام عاشورایی و علوی را برای جامعه امروز تبیین کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی با اشاره به اینکه باید خط مشی اصلی ما برای فعالیت در فضای مجازی تولید محتوای دقیق باشد، تصریح کرد: امروز از ما توقع می‌رود که در خط مقدم جبهه جنگ نرم و مبارزه با ناامیدی قرار بگیریم.
دبیر شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ما طلاب و حوزویان باید تلاش کنیم نسبت به آنچه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی علیه اسلام و انقلاب و انقلابی گری و آرمان‌های امام و شهدا اتفاق می‌افتد بهترین دفاع را داشته باشيم و در راستای اعتلای آموزه‌های اسلامی تلاش كنيم
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی اظهار کرد: در این راستا ضروری است عوض رها بودن وقت ما در فضای مجازی به دنبال تولید محتوای مناسب باشیم.
وی با بیان اینکه سنگربانی فرهنگی در فضای مجازی جزء وظایف حوزه علمیه است، اضافه کرد: با این همه شبهه و شایعه و القای ناامیدی که از سوی دشمن اجرایی می‌شود طلاب و حوزویان نخستین کسانی هستند که باید با این روند مقابله کنند؛ چون متصل به منبع وحی و روایات بوده و غنی‌ترین منابع را در اختیار دارند.
حجت‌الاسلام والمسلمين سالاری مکی با تأکید بر اینکه نباید از تهاجم همه‌جانبه و تعداد زیاد بدخواهان و دشمنان هراس داشته باشیم، ادامه داد: وقتی اوضاع این‌گونه بوده و جنگ تمام‌عیار است و کسی یاور ما نیست، امام سجاد می‌فرماید در چنین شرایطی من با یک پشتوانه و تکیه‌گاه وحشت نمی‌کنم و پشتوانه من قرآن است.
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: باید بکوشیم در فضای مجازی منتشرکننده معارف قرآنی بوده و پلی برای انتقال آموزه‌های دینی باشیم.
وی با تأکید بر اینکه باید ارزش رسالت و آنچه بر سر سفره اهل بیت هستیم را درک کنیم، ادامه داد: ما بر سر سفره نوکری حضرت ولی‌عصر (عج) نشسته‌ایم؛ یعنی در بهترین زمان و بهترین مکان بر سر سفره اهل بیت قرار گرفته‌ایم و باید با فعالیت شایسته خود قدر آن را بدانیم تا بتوانیم به رسالت خطیر طلبگی خود عمل کرده باشیم.
گفتنی است، در این مراسم از اساتید مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد تجلیل و قدردانی شد.

كد خبر: 34328  |  تاریخ درج خبر: 98/02/14  |  کد خبرنگار: 3076
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا