همایش «طلایه داران هدایت» برگزار شدهمایش «طلایه داران هدایت» به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری در این همایش که با حضور تولیت آستان قدس رضوی و معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان و جمعی دیگر از مسئولان حوزوی در محل اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، با بیان این که اهل بیت(ع) محور محبت همه مردم سوریه هستند، گفت: امروز «سیده زینب» کلمه ای شیرینی بر زبان همه مردم سوریه است.

وی با نقل خاطره ای، اظهار کرد: بدرالدین حسون، مفتی سوریه در زیارت حضرت زینب(س) گفت که ایشان در قلب و دل ماست و ما با دلمان آن حضرت را زیارت می کنیم.

نماینده ولی فقیه در سوریه در ادامه خطاب به مبلغان با اشاره به اینکه همان طور که امروز درباره کربلا قضاوت می کنیم و می گوییم که دشمنان مسیر درست تاریخ را بستند و تا توانستند نگذاشتند که مردم با واقعیتش آشنا شوند، گفت: امروز ما هم عصر مقاومتیم و از آنجا که باید تاریخ را به درستی به دیگران برسانیم، باید نگذاریم تبلیغمان به گذشته خلاصه شود، بلکه با شناخت مقاومت آن را می بایست به گذشته ضمیمه کنیم.

وی، روایت کردن از مقاومت و سوریه برای مردم را مورد تاکید قرار داد و ابراز کرد: درس حضرت سجاد(ع) و حضرت زینب(س) این بود که جنایت های یزید را بیان و ارزش ها را منتقل کردند.

در این همایش، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بیانیه ای را صادر کردند و نسبت به آن دغدغه و مطالبه دارند، از مبلغان خواست در محتوای تبلیغی خود نسبت به این بیانیه توجه داشته باشند.

وی تفهیم، ابلاغ، تبیین و اقامه بیانیه گام دوم را چهار ساحت مهم در این زمینه بر شمرد و اظهار کرد: پیش گامی و طلایه دار بودن مبلغان و علما در دوران دفاع مقدس نشان داد که می تواند مردم را پای کار بیاورد که در زمینه بیانیه یادشده هم این امر می تواند انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: رسالت خود می دانیم که طلایه دار حرکت مردم به سمت تمدن اسلامی برای مقدمه حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) باشیم.


كد خبر: 34319  |  تاریخ درج خبر: 98/02/14  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا