کمک به سیل زدگان، یکی از جلوه های تبلیغ عملی حوزویان استمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان، یکی از جلوه های تبلیغ عملی روحانیون را که مورد تقدیر همگان قرار گرفت را حضور در مناطق سیل زده و کمک رسانی به مردم عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین محمد فردوسی پور در دیدار با آیت الله اشرفی شاهرودی به منظور ارائه گزارشی از فعالیت های تحولی تبلغ در حوزه علمیه خراسان در سه سال گذشته، ابراز کرد: با توجه به اینکه تبلیغ یکی از رسالت های هزار ساله حوزه های علمیه شیعه در پاسخگویی به نیازهای دینی و انسانی است، از حدود سه سال قبل معاونت تبلیغ این حوزه تشکیل و فعالیت های تبلیغی در عرصه های مختلف و با برنامه های متنوع آغاز شد.
وی با اشاره به دوره ها و کارگاهایی که از سوی این معاونت برگزار شده است، گفت: ایجاد رشته تخصصی تبلیغ و مدرسه تبلیغ که در آینده نزدیک تحت مدیریت قرارگاه تبلیغ در سه سطح عمومی، تخصصی و نخبگانی شروع به کار خواهد کرد، از دیگر فعالیت هایی است که توسط معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان انجام شده است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان درباره ظرفیت اربعین حسینی که از سوی این معاونت نیز مبلغانی برای انجام رسالت تبلیغی خویش اعزام شده اند، توضیحاتی ارائه کرد و در ادامه به فعالیت دیگر این معاونت در ایجاد و راه اندازی بنیاد روح الله، تشکیل 100 گروه جهادی، حضور مبلغان در دانشگاه ها و مدارس آموزش و پرورش و تولید محتوای تبلیغی از فعالیت های انجام شده اشاره کرد.
وی توانمندی حوزه علمیه خراسان در عرصه تبلیغ را بسیار بالا و ارزشمند خواند و از مبلغان نیز خواست تا در زمینه مسائل روز و شبهات به طور دقیق وارد عرصه شوند.
حجت الاسلام و المسلمین فردوسی پور در پایان با ارائه گزارشی از فعالیت های مبلغان در قالب ستاد نهادهای حوزوی در امدادرسانی به سیل زدگان، یکی از جلوه های زیبای مهربانی و تبلیغ عملی روحانیون  که مورد تقدیر همگان قرار گرفت را حضور در مناطق سیل زده و کمک رسانی به مردم عنوان کرد.
در این دیدار، آیت الله اشرفی شاهرودی نیز ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده، پیشنهاد داد: ستادی با مدیریت حوزه علمیه خراسان تشکیل گردد تا اعزام مبلغان به صورتی ساماندهی شده و هدفمند انجام شود.
این استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان بر هم افزایی بیشتر نهادهای حوزوی نسبت به امر تبلیغ تاکید کرد و توجه به رفتار و تبلیغ عملی را از کارهایی دانست که باید مدنظر باشد.


كد خبر: 34271  |  تاریخ درج خبر: 98/02/09  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا