امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

برگزاری سیزدهمین نشست تخصصی اولوالالبابسیزدهمین نشست تخصصی اخلاق و تهذیب با عنوان " اولوالالباب " ویژه مسئولین و اساتید مدارس علمیه خواهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران سیزدهمین نشست تخصصی اخلاق و تهذیب با عنوان " اولوالالباب " ویژه مسئولین و اساتید مدارس علمیه خواهران در ۵ اردیبهشت ۹۸ به همت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها) برگزار شد.
آيت الله محمد مهدی عبدخدایی  ضمن تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه و ولادت فرخنده حضرت حجت (ارواحنا فداه) گفت : پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و امامان معصوم (علیهم السلام) تنها معرفی کننده جانشین بعد از خود هستند و نص و گفته معصوم بهترین ارشاد و بیشترین دلیل برای جانشینی ایشان است.
وی ادامه داد : مهمترین دلیل و برهان برای نور امام دوازدهم که همه اولیاء و انبیاء انتظار آمدنش و تشکیل حکومت عادلانه اش را می کشیدند و موجب اعتقاد ما نسبت به ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه) می شود، همین کتب و روایاتی است که علمای بزرگ و فقیهان به جمع آوری آن اهتمام داشتند.
مدیر مدرسه علمیه جعفریه ابراز کرد : ما باید در مسیری که امام و پدرانشان حرکت کردند قدم برداریم و این مسیر و طریق چیزی جزء اسلام ، قرآن ، امر به معروف و نهی از منکر نیست.
عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به حدیث " الا و مَنْ ماتَ عَلى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ ماتَ شَهِيداً " گفت : هر کس در مسیر اهل بیت (علیهم السلام) باشد و بمیرد شهید محسوب می شود؛ چه بسا شب کورهایی بودند که از این خورشید استفاده نکردند و در زمان حیاتشان با اهل بیت (علیهم السلام) بودند اما در مسیر آنها نبودند و مطرود و ملعون شدند.
وی افزود : وظیفه همه مسلمانان در زمان غیبت این است که ملتی پایدار باشند ، در مقابل مخالفان ولایت ایستادگی کنند ، در سطح جهان زیبایی ها و حقایق اسلام را بیان کنند و شکوه و عزت انقلاب را نادیده نگیرند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد کسی که جايگاه تشیع و بنای اسلام واقعی و ناب را بداند به ولایت فقیه می رسد گفت : درست است که حضرت حجت پشت پرده غیبت هستند اما افرادی به طور عام برای ما مشخص کردند که زعامت رهبری را به دست گرفته اند و این رهبری کاملا تحت قیود امام زمان می باشد.
وی تصریح کرد : امروزه نماد اسلامی در دنیا نماز جماعت و حجاب زنان می باشد که باید روی این دو مساله بسیار تبلیغ شود که این خود بهترین گام در مسیر و پیروی از امام زمان می باشد.
آيت الله عبدخدایی با اشاره به آیه " يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ" گفت : عالم باید تقوا و علم را باهم داشته باشد که اگر تقوا نباشد مانند یک سرباز مرده است و اگر علم نباشد مانند یک سرباز بدون اسلحه است که صد سرباز بدون اسلحه را یک سرباز مسلح می تواند دستگیر کند لذا هر دو با هم لازم است.
وی افزود : علم و تقوا دو بال پرواز هستند که طلبه باید هر دو را داشته باشد و باید مسلح به این دو اسلحه باشد تا از دین پاسداری کند.
مدیر مدرسه علمیه جعفریه در پایان بیان داشت : شما طلاب باید در مسیر قرآن و اهل بیت باشید و بیشتر مستحبات را صرف همین کار کنید و در هر مقطعی که درس می خوانید خوب بخوانید و ضربه به تحصیل نزنید که برای اهل علم بیشترین خدمت این است که در تحصیلات خودش قوی باشد.


كد خبر: 33257  |  تاریخ درج خبر: 98/02/08  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا