ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

تاکید بر توجه مبلغان به بیانیه گام دوم انقلاب در ایام تبلیغی ماه رمضانمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان بر توجه مبلغان در ایام ماه مبارک رمضان نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین آن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین محمد فردوسی پور در دیدار جمعی از خطبا و مبلغان حوزه علمیه خراسان با آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در آستانه ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: مبلغان می بایست در کنار تبلیغ معارف قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب که در راستای حرکت ناب اسلام است، در هفت عرصه «علم و پژوهش»، «معنویت و اخلاق»، «اقتصاد»، «عدالت و مبارزه با مفاسد»، «استقلال و آزادی»، «عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن» و «سبک زندگی» اهتمام ورزند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار مبلغ حوزه علمیه خراسان آماده اعزام به مناطق مختلف کشور برای تبلیغ معارف دینی هستند، گفت: توجه به مفاهیم قرآن به ویژه در میان نسل نوجوان و جوان از کارهایی است که مبلغان می بایست نسبت به آن در برنامه خود اقدام کنند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در ادامه از فعالیت بیش از 80 گروه جهادی طلاب این حوزه در حاشیه شهر مشهد و مناطق محروم گفت و یادآور شد: در حادثه سیل اخیر نیز این گروه ها از همان نخستین روزها، وارد عرصه شده و به امدادرسانی پرداختند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت دشمن در ایجاد شبهه و انحراف عقیده در میان اقشار جامعه از طریق فضای مجازی و ماهواره، ابراز کرد: ایجاد حلقه های معرفتی، پاسخ به شبهات، ارتباط بیشتر با نوجوانان و جوانان، مشارکت در فعالیت هایی مانند گروه های جهادی و تبلیغ عملی از کارهایی است که نباید از آن غافل شد.
گفتنی است، در این مراسم جمعی از مبلغان حوزه علمیه خراسان مطالب و نظرات خود را بیان کردند و در پايان آيت الله علم الهدي، عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان و نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي نسبت به شيوه هاي تبليغ، ضرورت و اخلاق در تبليغ اشاره و بر استفاده بيش از پيش از قرآن و حديث و تمسك بر اين دو، تاكيد نمود.


كد خبر: 33255  |  تاریخ درج خبر: 1398/02/07  |  کد خبرنگار: 28038
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا