امروز: چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

تاکید بر توجه مبلغان به بیانیه گام دوم انقلاب در ایام تبلیغی ماه رمضان


معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان بر توجه مبلغان در ایام ماه مبارک رمضان نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین آن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین محمد فردوسی پور در دیدار جمعی از خطبا و مبلغان حوزه علمیه خراسان با آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در آستانه ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: مبلغان می بایست در کنار تبلیغ معارف قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب که در راستای حرکت ناب اسلام است، در هفت عرصه «علم و پژوهش»، «معنویت و اخلاق»، «اقتصاد»، «عدالت و مبارزه با مفاسد»، «استقلال و آزادی»، «عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن» و «سبک زندگی» اهتمام ورزند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار مبلغ حوزه علمیه خراسان آماده اعزام به مناطق مختلف کشور برای تبلیغ معارف دینی هستند، گفت: توجه به مفاهیم قرآن به ویژه در میان نسل نوجوان و جوان از کارهایی است که مبلغان می بایست نسبت به آن در برنامه خود اقدام کنند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در ادامه از فعالیت بیش از 80 گروه جهادی طلاب این حوزه در حاشیه شهر مشهد و مناطق محروم گفت و یادآور شد: در حادثه سیل اخیر نیز این گروه ها از همان نخستین روزها، وارد عرصه شده و به امدادرسانی پرداختند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت دشمن در ایجاد شبهه و انحراف عقیده در میان اقشار جامعه از طریق فضای مجازی و ماهواره، ابراز کرد: ایجاد حلقه های معرفتی، پاسخ به شبهات، ارتباط بیشتر با نوجوانان و جوانان، مشارکت در فعالیت هایی مانند گروه های جهادی و تبلیغ عملی از کارهایی است که نباید از آن غافل شد.
گفتنی است، در این مراسم جمعی از مبلغان حوزه علمیه خراسان مطالب و نظرات خود را بیان کردند و در پايان آيت الله علم الهدي، عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان و نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي نسبت به شيوه هاي تبليغ، ضرورت و اخلاق در تبليغ اشاره و بر استفاده بيش از پيش از قرآن و حديث و تمسك بر اين دو، تاكيد نمود.


كد خبر: 33255  |  تاریخ درج خبر: 98/02/07  |  کد خبرنگار: 28038
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا