حضور طلاب خراسانی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنمرحله کتبی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز پنجشنبه 9 اسفند ماه همزمان با سراسر کشور، در حسینیه مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی در شهر مشهد برگزار شد و طلاب حوزه علمیه خراسان نیز شرکت کردند.


به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مرحله کتبی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز پنجشنبه 9 اسفند ماه همزمان با سراسر کشور، در حسینیه مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی در شهر مشهد برگزار شد.
بخش شفاهی آزمون (ویژه خردسالان و افرادی که در رشته حفظ کل موفق به دریافت نمره حد نصاب لازم شوند) نیز از ۱۱ تا ۱۸ اسفندماه برگزار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، این آزمون با حضور حدود ٢١ هزار نفر در کل استان در قالب ۱۸ رشته و در سه گروه امتحانی حفظ قرآن کریم، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(ع) و آموزش‌های الکترونیکی برگزار گردید.
گفتنی است، در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم امسال -که به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی و با همکاری نهادهای قرآنی کشور برگزار شد- طلاب حوزه علمیه خراسان و خانواده های ایشان در بیش 1000 نفر/رشته حضور یافتند.
همچنین، فرزندان 7 تا 18 سال طلاب نیز در بخش دانش آموزی آزمون که در سال جاری، با هماهنگی و همکاری وزارت آموزش و پرورش، به صورت مستقل برگزار می شود، حضور خواهند یافت.
لازم به ذکر است، علاوه بر اینکه در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال 97 بیش از ۳۵ هزار جایزه ارزشمند در نظر گرفته شده است که به قید قرعه به افرادی که امتیاز لازم را کسب کنند، اهدا خواهد شد، پس از اعلام نتایج و نمرات شرکت کنندگان، حوزویانی که موفق به کسب حدنصاب لازم شوند، از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان مورد تقدیر قرار خواهندگرفت.
ضمناً متقاضیان می‌توانند ۲۴ ساعت پس از برگزاری آزمون، گواهینامه الکترونیکی خود را از طریق پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir دریافت کنند.

 


كد خبر: 30802  |  تاریخ درج خبر: 97/12/11  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا