عالمه غیر معلمهحضرت زینب(س) عالمه غیرمعلمه ای است که مایه فخر و شرف و اسوه مردان و زنان می باشد.

 از قرار معلوم،  نمی شود یادی از بانوی دو عالم کرد و عشق امیرمومنان(ع) را نام برد و نام دختر بزرگوارشان را نیاورد. اصلا قرار نیست کسی نام حسین(ع) را با اشک چشم خویش ندا دهد و عظمت حضرت زینب(س) در جلوه دیدگانش تجلی نکند. ایشان همان بانوی با غریبی است که در مکتب نبوی(ص) و سیره علوی(ع) تربیت شد و الگویی به نام فاطمه(س) داشت و آموزه های الهی را به خوبی فراگرفت و به بیان دیگر، عالمه غیرمعلمه ای است که مایه فخر و شرف و اسوه مردان و زنان می باشد.
گفتار و کردار آن حضرت نشان می دهد که چگونه می توان در بستر زندگی خویش از این الگوی باوقار برای رسیدن به قله های سعادت کمک گرفت زیرا به واقع لسان امیرمومنان(ع) بود و تجلی رفتار ایشان.
به گواه تاریخ، کسی که ما رایت الا جمیلا را برداشت خود از واقعه کربلا می داند، بی شک نگاه خدایی و الهی دارد و می داند که همه چیز در گرو خواست و اراده رب عالمیان است. این جهان بینی توحیدی عقیله بنی هاشم به ما می آموزاند که توکل داشته باشیم و بدانیم که همه چیز از آنِ خداست و رمز پیروزی انسان نیز همین بوده و هست.
حضرت زینب(س) را به پیام رسانی واقعه عاشورا و پیشگیری از تحریف و انحراف مسیر حسین بن علی(ع) می شناسیم و از آنجا که خواهر این امام همام در روز عاشورا بار سنگینی در آرامش و مرهم زخم دل اهل بیت(ع) می دانند، میلادشان را روز پرستار نیز نام نهاده اند.

روابط عمومي حوزه علميه خراسان 


كد خبر: 30343  |  تاریخ درج خبر: 97/10/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا