ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برپایی دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال در حوزه علمیه خراسان



گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال برگزار می کند و متقاضیان می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، چهل و سومین نشست از سلسله نشست های علمی گروه رجال پژوهی حوزه علمیه خراسان پنج شنبه 20 دی 97 در مدرسه علمیه آیت الله العظمی خویی(ره) با حضور و ارائه حجت الاسلام دکتر سید علی طالقانی استاد حوزه و دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی، استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
حجت الاسلام سید محمد جواد سید شبیری، مدیر «دوره تخصصی علوم حدیث» گفت: در این دوره طلاب برادر درس خارج، مستعدین برتر، محققین و پژوهشگران علاقمند به مباحث پیراحدیثی و رجالی می توانند حضور داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه موضوع نشست «جايگاه و منزلت معرفتي حديث و علوم حديث در علوم اسلامی» بود، گفت: هدف این نشست آشنایی با فلسفه علم حدیث و هندسه علوم حدیث بود و این نشست به عنوان مقدمه و پایه ای برای طلاب علاقمندی که می خواهند در دوره تخصصی علوم حدیث شرکت کنند، برگزار شد.
مدیر دوره تخصصی علوم حدیث بیان کرد: «دوره تخصصی علوم حدیث» از 13 دی 97 شروع شده و تا 12 اردیبهشت 98 ادامه دارد که هر هفته دو جلسه در مدرسه آیت الله العظمی خوئی(ره) برگزار می شود.

حجت الاسلام سید شبیری در ادامه «آشنایی با علوم حدیث و شاخه های مختلف آن»، «شناخت مبانی و مسائل اعتبار سنجی حدیث و فرایند کاربردی کردن آن»، «سبک مجامع روایی و مکاتب حدیثی شیعه» و «پرداختن بیشتر به تاریخ حدیث امامیه» را از جمله مهمترین اهداف برنامه دوره علوم حدیث حوزه علمیه خراسان عنوان کرد.

وی افزود: حقیقت دانش علم حدیث و چالش های پیش روی مباحث حدیثی، آسیب شناسی تهاجم های صورت گرفته به میراث حدیثی شیعه، بازشناخت منابع نخستین حدیثی و گونه های آن، بازخوانی چرایی روش‌های پیشینیان در بررسی احادیث و پیامدهای برخاسته از این نگاه تاریخی، از موضوعات دیگری است که در این دوره ها بررسی می شود.

شایان ذکر است؛ گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، دوره های آموزشی و پژوهشی علوم حدیث و رجال برگزار می کند و متقاضیان می توانند با پیامک یا تماس به شماره 09339039220 در این دوره ثبت نام کنند.


كد خبر: 30340  |  تاریخ درج خبر: 1397/10/27  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا