امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی(رض) برگزار شد


مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی(رض) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی(رض) از سوی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان و تولیت آستان قدس رضوی در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.
در این مراسم که حضرات آیات، سید حسن مرتضوی شاهرودی، سید احمد علم الهدی، سید مصباح عاملی، مصطفی اشرفی شاهرودی، سید جعفر سیدان، حسین گرایلی، شیخ مهدی مروارید، سید ابراهیم رئیسی، تسخیری و حجج اسلام و المسلمین فرزانه، سید هادی مرتضوی، مهدي زماني فرد، حسيني آملي، ابوالفضل عادلي   و برخی دیگر از اساتید حوزه و مسئولان حضور داشتند، مداحان اهل بیت(ع) به ایراد مرثیه پرداختند.
همچنین، حجت الاسلام و المسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران در این مراسم با بیان اینکه خدا جامعه را برای بندگان موحد و دین به جهاد که حصن و سنگر است، مجهز کرده است، افزود: جهاد باب الجنه است و اولیای الهی از این در وارد بهشت می شوند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه جهاد دو جبهه دارد که اولی، هجوم و حمله است، گفت: جهاد در عرصه دوم نیز فرهنگی، فقاهتی و جنگ نرم می باشد که پایه ای و اساسی است و با جهل مبارزه می شود. در این عرصه باید ژرف اندیشی در دین داشت و از این رو نسبت به جهاد شهیدان در عرصه اول، مقام علیت دارد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به اینکه خداوند در آیه نفر برای حوزه های علمیه به عنوان پادگان های امام زمان(عج) داوطلب می خواهد تا افراد نسبت به دین بی تفاوت نباشند، اضافه کرد: خداوند می فرماید: «اوتوا العلم درجات»، یعنی حق تعالی به ایمان یک درجه می دهد ولی اگر همین ایمان به علم ملحق شود، درجات عرشی برایش درنظر گرفته می شود.
امام جمعه موقت تهران در بیان شاهدی برای دارا بودن علم و ایمان، ابراز کرد: برخی دارای درجات هستند و بعضی خودشان درجه محسوب می شوند که امیرمؤمنان(ع) اینگونه اند.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه به ویژگی های امام راحل در عرصه عبودیت و خدمت به مردم و جلوه خدایی و تواضع ایشان اشاره و اظهار کرد: آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی نیز از جمله کسانی بود که این مرد الهی، عالم، مجاهد، حکیم، استکبارستیز و مقرب حق تعالی را درک کرد.
وی افزود: آن مرحوم مکتب آیت الله خوئی را که از افتخارات تشیع می باشند، درک کرد و به درجه اجتهاد رسید و نیز از محضر اسلام شناس، دین شناس، موضوع شناس و فردی مشرف به مسائل زمان یعنی شهید محمد باقر صدر بهره برد.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی بعد از امام راحل(ره) به عنوان یک سرباز در هر وادی ای سرآمد بود و در کنار رهبری حکیم که با تدبیر و سیاست جلوی طوفان های بین المللی را گرفته و در عرصه های فناوری ماهواره ای هسته ای و ... علمی به طور مستقیم زیر نظر دارد، در هر سنگری برای ولایت و نظام یک ظرفیت بود.
وی با بیان اینکه خدمت به نظام، خدمت به اهل بیت(ع)، ولایت، محرومیت و فقاهت است، مشکلات اقتصادی جامعه را به واسطه دل بستن به غرب و نگاه اشرافی گری و سکولاری دانست در حالی که با وفادای و ولایت پذیری می توان این مشکلات را از بین برد.

 


كد خبر: 29264  |  تاریخ درج خبر: 97/10/11  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا