امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

فتنه ۸۸ زخمی بر پیکره دموکراسی و مردم‌سالاری دینی ایران بود


وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی: فتنه ۸۸ زخمی بر پیکره دموکراسی و مردم‌سالاری دینی ایران بود

  به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خراسان شمالی، سید محمد حسینی، سخنران مراسم یوم‌الله 9 دی بجنورد، در اجتماع مردم مرکز خراسان شمالی که در مسجد انقلاب بجنورد برگزار شد، با اشاره به ایستادگی و مقاومت جانانه ملت ایران در برابر دشمنان، اظهار کرد: در طول چهار دهه گذشته از عمر انقلاب و نظام اسلامی دشمنان هر آنچه در توان داشتند برای تضعیف نظام و خسته کردن مردم انجام دادند

وی با اشاره به جنگ تحمیلی، تهدیدها و تحریم‌های مداوم و فشارهای اقتصادی دشمنان بر گرده ملت ایران، افزود: با وجود تمام این توطئه‌ها و اقدامات مذبوحانه دشمنان، ملت مقاوم و انقلابی ایران همچنان بر سر آرمان‌های امام راحل و شهدا ایستادگی کرده و ذره‌ای از عقاید و اصول خود عدول نکرده‌اند.
حسینی ادامه داد: ملت ایران افزون بر ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان، همچنین توانسته‌اند انقلاب و آرمان‌های آن را به جهان و منطقه صادر کنند؛ به‌گونه‌ای که امروز جبهه مقاومت در منطقه خاورمیانه تمام طراحی‌های دشمنان را به هم زده و سبب عقب‌نشینی آمریکا از عراق و سوریه شد.
وی خاطرنشان کرد: هرچند در داخل کشور از برخی مشکلات اقتصادی رنج می‌بریم و کاستی‌هایی در بخش‌هایی از کشور وجود دارد اما نباید هیچ‌گاه منکر دستاوردهای ارزشمند نظام و انقلاب در سطح منطقه و جهان باشیم.
حسینی با مقایسه عملکرد و دستاوردهای نظام اسلامی با عملکرد کشورهای مرتجع عربی منطقه، افزود: ایستادگی نظام اسلامی بر روی اصول اسلامی و انقلابی با حمایت مردم و رهبری ولی فقیه سبب تقویت قدرت مقاومت اسلامی در منطقه شده است.
وی اضافه کرد: مقاومت اسلامی در منطقه موفق شده مانع قدرت گرفتن صهیونیست‌ها در منطقه شده و از این طریق موقعیت ویژه‌ای را برای نظام اسلامی در خاورمیانه ایجاد کند.
حسینی با بیان اینکه درواقع روحیه انقلابی، جهادی و شهادت‌طلبی ملت ایران سبب این موفقیت‌ها شده است، خاطرنشان کرد: دشمن پایه‌های قدرت و عزت ایران و نظام اسلامی را شناخته و می‌داند سپاه و مردم پایه‌های قدرت این کشور هستند، ازاین‌رو تلاش می‌کند این پایه‌ها را تضعیف کرده تا بتواند از این طریق به اصل نظام اسلامی آسیب بزند.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع فتنه سال 88، اظهار کرد: فتنه سبز زخمی بر پیکره دموکراسی و مردم‌سالاری دینی ایران بود به‌گونه‌ای که نقطه قوت و فرصت حضور 40 میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی را به تهدیدی برای نظام اسلامی بدل کرد.
وی تصریح کرد: سران فتنه در سال 88 به چهره نظام اسلامی پنجه کشیده و تلاش می‌کردند با ایجاد شبهه تقلب، انتخابات را بر هم زده و ساختار نظام اسلامی را تغییر دهند؛ اما با حضور به‌موقع و محکم مردم در یوم‌الله 9 دی ناکام مانده و توطئه آن‌ها و دشمنان خنثی شد.
 

كد خبر: 29259  |  تاریخ درج خبر: 97/10/11  |  کد خبرنگار: 3076
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا