امروز: سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

گراميداشت يوم الله 9 دي در مدرسه فاطميه (س) حاجي‌آباد


نشست بصيرتي گراميداشت يوم الله 9 دي، با حضور حجت الاسلام عبداللهي؛ امام جمعه شهر اسفدن، در مدرسه علميه فاطميه (سلام الله عليها) حاجي‌آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسن جنوبي، حجت الاسلام عبداللهي در اين نشست ضمن گراميداشت حماسه 9 دي گفت : در مباحث همانند 9 دي بايد دنبال داشتن بصيرت و شناخت فتنه باشيم.
وي در ادامه گفت: بصيرت در قرآن به معناي بينايي قلب است و در جايي ديگر هم به معناي شناخت وآگاهي است و فتنه به معناي غبار آلود بودن فضا ، يعني حق با با طل مخلوط ميشود وتشخيص حق از باطل سخت شود.
حجت الاسلام عبداللهي افزود: يكي از عواملي كه باعث بصيرت ما مي شود اين است كه تكاليف خود را به خوبي انجام داده و از ولي فقيه جامعه اسلامي پيروي كنيم.
امام جمعه شهر اسفدن، عامل ديگر داشتن بصيرت را دشمن‌شناسي دانست و گفت: يكي از عوامل اصلي كه ما در اكثر فتنه‌ها با آن‌ درگير بوديم، عدم شناخت كافي نسبت به دشمن بوده است و امروز هم دشمن از راه جنگ اقتصادي دنبال ايجاد فتنه در كشور است تا مردم را از ولي فقيه و از نظام جامعه اسلام ناراضي كرده و بين مردم اختلاف بيندازد لذا ما نيز بايد ضمن هوشيار كامل، بصيرت كافي را نسبت به شناخت فتنه هاي دشمن داشته و پشتيبان ولي فقيه باشيم.


 


كد خبر: 29232  |  تاریخ درج خبر: 97/10/09  |  کد خبرنگار: 2718
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا