امروز: سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

مواضع سیاسی آیت‌الله هاشمی شاهرودی سرمشق حوزویان است


مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی: مواضع سیاسی آیت‌الله هاشمی شاهرودی سرمشق حوزویان است

 مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به مواضع سیاسی آیت‌الله هاشمی شاهرودی، گفت: موضع‌گیری‌های مجاهدانه آن فقید سعید در برهه‌های متفاوت ازجمله در فتنه ۸۸ میراث گران‌بها و سرمشق حوزویان، طلاب، روحانیان و ارادتمندان به ایشان خواهد بود.

 
حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی، در گفتگو با روابط عمومي مديريت حوزه علميه خراسان شمالی، با تسلیت به مناسبت ارتحال آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: با تأسف و تأثر ضایعه درگذشت فقیه مجاهد، عالم عامل، استاد بزرگ حوزه علمیه و اسوه خدمت به ‌نظام و انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی را به حضرت بقیه اللّه الاعظم، رهبر فرزانه انقلاب، علما و حوزه‌های علمیه و بازماندگان آن مرحوم تسلیت می‌گوییم.
 
وی با اشاره به خدمات مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی به‌نظام و انقلاب ازجمله خدمات حوزوی این عالم ربانی، افزود: سابقه انقلابی گری، تلاش‌ها و ثمرات علمی ایشان که جزء ظرایف و لطایف مباحث فقهی و اصولی است، باقیات‌الصالحات این فقیه گران‌قدر است.
 
حجت‌الاسلام سالاری مکی با اشاره به مواضع سیاسی آیت‌الله هاشمی شاهرودی به‌ویژه موضع ایشان در برابر فتنه ۸۸، افزود: موضع‌گیری‌های مجاهدانه آن فقید سعید در برهه‌های متفاوت ازجمله در فتنه ۸۸ میراث گران‌بها و سرمشق حوزویان، طلاب، روحانیان و ارادتمندان به ایشان خواهد بود.
 
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی در پایان گفت: از خداوند متعال علّو درجات و رحمت و غفران الهی را برای ایشان و صبر و اجر را برای بازماندگان مسألت می‌کنیم.
 
گفتنی است، آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سوم دی‌ماه جاری پس از تحمل یک دوره بیماری طولانی در سن 70 سالگی دار فانی را وداع گفت.

كد خبر: 29207  |  تاریخ درج خبر: 97/10/05  |  کد خبرنگار: 3076
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا