ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

گونه شناسی تبلیغ بین المللی اسلام بررسی و تبیین شدبیست و چهارمین نشست تخصصی کلمه سواء با موضوع "گونه شناسی تبلیغ بین المللی اسلام" به همت هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش در سالن سرای اهل قلم نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد برگزار شد.

بیست و چهارمین نشست تخصصی کلمه سواء با موضوع "گونه شناسی تبلیغ بین المللی اسلام" به همت هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی در سالن سرای اهل قلم نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام دکتریحیی جهانگیری، استاد حوزه و مبلغ بین المللی با توصیف وضعیت کنونی تبلیغی اسلام در عرصه بین الملل، به لزوم اتخاذ راهکاری نوین در به دست گرفتن حوزه تبلیغی- تبیینی اسلام برای جهان اشاره کرد.
وی در این زمینه به ضرورت برنامه ریزی برای تولیدات فلسفی، فقهی و تفسیری به زبان انگلیسی و بر اساس رعایت ضوابط جهانی آکادمیک پرداخت و در زمینه تبلیغ در خارج از کشور، به کمبود آثار مکتوب در حوزه اسلام شناسی با رویکرد آموزشی (teaching) و نه تبلیغی (preaching) اشاره و نسبت به ضرورت ایجاد ارتباط در عرصه آکادمیک بین المللی و حضور در کرسی های اسلام شناسی تاکید کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه ضرورت ذائقه شناسی برای تبلیغ را به طور مشروح تبیین کرد و گفت: در این زمینه لحاظ فرهنگ های مختلف، نیازهاو تقاضاهای خاص هر فرهنگ و توجه تام به زمینه و زمانه از اولویت برخوردار است.
حجت الاسلام جهانگیری در بخش آخر، با برشمردن ظرفیت های مختلف تبلیغی اسلام در حوزه های تخصصی (دانشگاهی) و عمومی (مردمی)، به لزوم توجه بسیار به رسانه ها و شبکه های اجتماعی اشاره کرد و به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ گفت.
لازم به ذکر است که سلسله نشست های تخصصی "کلمه سوا" به همت "هیأت اندیشه ورز اسلام،ادیان وارتباطات میان فرهنگی" معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار می شود.


كد خبر: 28947  |  تاریخ درج خبر: 1397/09/10  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا