امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

تاکنون 255 مستعدبرتر شناسایی شدندمسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، از شناسایی 255 مستعدبرتر آموزشی در این حوزه خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر نوایی، در اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه برادران استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی که به همت مدیریت امور مدارس در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد در حال برگزاری است، به معرفی فعالیت های مرکز نخبگان و استعدادهای برتر این حوزه پرداخت.

وی بیان کرد: شناسایی استعدادهای برتر و افراد پرانگیزه در حوزه، یکی از ضرورتها بوده و هست که پس از حکم انتصاب مدیر و اعضای شورای عالی حوزه علمیه خراسان توسط رهبر معظم انقلاب، این کار در قسمت نخبگان و استعداهای برتر این حوزه علمیه کلید خورد.
مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: شناسایی مستعدین برتر باعث می شود تا برنامه هایی متناسب با نیازهای آنان تدارک دیده شود و روند نخبه پروری با برنامه منسجم و منظم در حوزه های علمیه فراهم گردد.
حجت الاسلام والمسلمین نوایی با اشاره به فعالیت های این مرکز از دو سال گذشته، گفت: تاکنون با 5 مرحله شناسایی استعدادهای برتر آموزشی، 255 استعدادبرتر در خراسان رضوی (232 برادر و 23 خواهر ) شناسایی شده است.
مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه مستعدین شناسایی شده در سطوح مقدمات، 1، 2، 3 و 4 تحصیل می کنند، افزود: فرایند شناسایی یک برنامه مدون و با در نظر گرفتن امتیازات ویژه در آزمون های اصول، فقه، علوم عقلی، کلام و فلسفه، اخلاق، سیاست، تست هوش و مصاحبه های انجام شده، صورت پذیرفته است.
وی به مرحله بعد از شناسایی استعدادهای برتر اشاره و اظهار کرد: 36 نفر مستعد برتر با توجه به گرایش و علاقمندی شان در رشته فقاهت و اجتهاد، 26 نفر در رشته فقه الاقتصاد و 30 نفر در رشته رجال شناسی و درایه الحدیث به مدارس علمیه حضرت آیت الله العظمی خویی(ره)، عالی نواب و سلیمانیه معرفی شده اند و در حال گذراندن دوره های مربوطه می باشند.
وی افزود: همچنین 32 نفر در علوم عقلی طبقه بندی شده و به مدرسه عباسقلی خان معرفی شده اند که باید عملا آموزش این گروه آغاز گردد و لازم به یادآوری است که طبقه بندی دانشی در شناسایی های در حال انجام ادامه خواهد یافت و تعداد 50 نفر به مدیریت مدرسه عالی نواب معرفی شده اند که اینها نیز در حال تحصیل هستند.
حجت الاسلام والمسلمین نوایی با اشاره به اینکه 12 نفر در بحث قرآن و عترت مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: در بخش های علوم سیاسی، علوم عقلی، اخلاق، تبلیغ و پژوهش نیز مقدمات کار صورت گرفته است تا معرفی مستعدین انجام شود.
مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ارتباط با قرارگاه های هفت گانه را از برنامه های آتی مستعدان برتر دانست و گفت: علاوه بر هفت قرارگاه علمی آموزشی حوزه علمیه خراسان، کانون نخبگان اهل قلم نیز با هشت عرصه کاری، فضایی برای فعالیت نخبگان و استعدادهای برتر است.
وی در پایان ابراز کرد: مرحله ششم شناسایی استعدادهای برتر آموزشی در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، شناسایی مستعدین برتر پژوهشی و تبلیغی، ارتباط با هیئت های اندیشه ورز، ارتباط با دانشگاه و شورای تلفیقی حوزه و دانشگاه و... از جمله برنامه های آتی این مرکز است.

كد خبر: 28760  |  تاریخ درج خبر: 97/08/24  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا