ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

مبلغان باید نقشه دشمن را با بیانات قرآنی خنثی کننداستاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه باید به لحاظ اعتقاداتی که داریم تحت هر شرایطی 13 آبان را گرامی داریم، گفت: امسال با توجه به دشمنی آشکار و تحریم‌های ظالمانه‌ای که ایجاد شده باید این حرکت را بیشتر و بهتر در برابر دشمن انجام دهیم تا او احساس نکند تحریم‌هایش به نتیجه رسیده و بخواهد از آن بهره‌برداری تبلیغاتی یا سیاسی کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی زمانی‌فرد، استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی این حوزه گفت: 13 آبان که با عنوان روز مبارزه با استکبار مطرح می‌شود، بحث سیاسی صرف نیست بلکه ریشه در آیات قرآن و روایات دارد که هرگونه مبارزه با ظلم و استکبار را وظیفه انسان مسلمان دانسته است.
وی با تأکید بر اینکه باید به لحاظ اعتقاداتی که داریم تحت هر شرایطی این روز را گرامی داریم، گفت: امسال با توجه به دشمنی آشکار و تحریم‌های ظالمانه‌ای که ایجاد شده باید بیشتر نسبت به استکبار جهانی ابراز انزجار داشته و این حرکت را  با عزمی راسخ  و بهتر در برابر دشمن انجام دهیم تا او احساس نکند تحریم‌هایش به نتیجه رسیده و بخواهد از آن بهره‌برداری تبلیغاتی یا سیاسی کند.
وی خطاب به مبلغان، گفت: چون نظام فکری ما برخواسته از قرآن کریم و روایات اهل‌بیت ( علیهم السلام ) است، نگاه ما به سیاست، نگاه دینی و وظیفه شرعی و الهی خواهد بود و همانطور که مبلغ موظف است مسائل عبادی را برای مردم تبیین کند، مسائل سیاسی هم یکی از ابعاد شریعت است که باید به آن پرداخته شود، مخصوصا در شرایط فعلی که ایجاب می‌کند ابعاد آن برای مردم روشن شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی فرد تصریح کرد: در شرایط کنونی که دشمن اینچنین تبلیغات گسترده‌ای دارد تا با عملیات روانی دل مردم را خالی کرده و هراس در دل آن‌ها ایجاد کند، وظیفه مبلغان دینی دوچندان می‌شود که در برابر این عملیات تضعیف روانی، تقویت روانی کنند.
وی با اشاره به اینکه مبلغان باید نقشه دشمن را با بیانات قرآنی خنثی کنند، گفت: خداوند در قرآن کریم وعده پیروزی داده و فرموده است: «إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ» (محمد، 7)، اگر خدا را یاری کنید بی تردید در صورت مقاومت و استقامت، پیروز خواهید شد.
وی در خصوص وظایف مردم در شرایط اقتصادی کنونی نیز گفت: وظیفه اول، تبعیت از ولایت و رهبری است که در شرایط کنونی باید همه بیشتر از گذشته حول محور ولایت حرکت کنیم؛ وظیفه دوم، اتحاد و انسجام است، زیرا بصیرت دینی ایجاب می‌کند که اختلافات و مسائل حاشیه‌ای را کنار گذاشته و همه متفقق بر این معنی باشیم.
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، وظیفه سوم را تقویت دشمن‌شناسی دانست و گفت: یعنی بدانیم و بشناسیم که دشمن کیست و چگونه دشمنی می‌کند و مردم را با تحریم‌های ظالمانه تحت فشار قرار داده تا آن‌ها را به زانو دربیاورد؛ چهارم نیز اینکه اقتصاد مقاومتی را با صرفه‌جویی و هزینه کمتر مورد توجه قرار دهیم تا با عمل و رفتار خود بتوانیم دشمن را در این جنگ اقتصادی هم شکست دهیم. 


كد خبر: 28690  |  تاریخ درج خبر: 1397/08/12  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا