امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

ترامپ آرزوي تأثير تحريم در دل محبان امام حسين(ع) را به گور ببرد

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مروارید؛

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: اجتماع عظیم اربعین چنان هیبتی در دل دشمنان ایجاد می‌کند که دیگر ابدا ترفندها و برنامه‌ها و تحریم‌های آن‌ها اثر نخواهد داشت، یعنی ترامپ و امثال او باید این آرزو را به گور ببرند که تحریم‌هایشان در دل محبانی که برای زیارت امام حسین(ع) سر از پا نمی‌شناسند و با پای پیاده و پرآبله در هوای سرد و گرم بارانی و آفتابی از هر خوشی می‌گذرند، تأثیر داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مروارید، استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی این حوزه با عرض تسلیت فرارسیدن ایام اربعین، گفت: سلام بر زائرانی که سر از پا نمی‌شناسند و بعد از حماسه عاشورا حماسه‌های دیگری آفریدند و مصداق روایتی از پیامبر گرامی اسلام شدند که برای ایشان دعا کردند.
وی در توضیح این روایت، گفت: علامه مجلسی در جلد 44 بحارالانوار آورده است که وقتی پیامبر اکرم(ص) در موقعیتی که دخترشان هم حضور داشتند از شهادت فرزندشان امام حسین(ع) خبر دادند و مصیبت‌هایی که بر خاندان اهل‌بیت(ع) وارد می‌شود، حضرت زهرا(س) به شدت گریستند و از زمان این حادثه سؤال کردند.
وی افزود: پیامبر پاسخ دادند: زمانی که نه من باشم و نه تو باشی و نه پدرش علی، در اینجا گریه حضرت زهرا(س) شدیدتر شد و پرسیدند: پس چه کسی برای فرزندم عزاداری می‌کند؟ پیامبر(ص) فرمودند: فاطمه جان، زن‌های امت من گریه می‌کنند بر زن‌های اهل‌بیت من و مردهای امت من گریه می‌کنند بر مردهای اهل‌بیت من.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروارید با اشاره به حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین، گفت: این اجتماع عظیم در واقع مصداق این اخبار غیبی پیامبر بود که «گروه‌گروه در هر سال بر فرزندم حسین(ع) اقامه عزا می‌کنند» و این همین جریانی است که چند سال است با این کیفیت عظیم اتفاق می‌افتد.
وی تصریح کرد: آنگاه پیامبر(ص) فرمودند: وقتی روز قیامت می‌شود تو فاطمه، شفاعت می‌کنی از زن‌هایی که در عزای حسینم شرکت کردند و من پیامبر، شفاعت می‌کنم از مردانی که در این عزا شرکت کردند، هر کس در مصیبت حسین(ع) گریه کند دست او را می‌گیریم و وارد بهشت می‌کنیم.
این استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان درخصوص آثار این اجتماع عظیم، گفت: واضح است که این حماسه دنیا را تکان داده و جهان از خود می‌پرسد «این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؛ این چه شمعی است که جان‌ها همه پروانه اوست».
وی با اشاره به اینکه این حرکت عظیم خودش اثر تبلیغ عملی دارد، گفت: حتی اگر مبلغانی همراه زوار امام حسین(ع) نمی‌رفتند، خود همین حرکت عظیم 20میلیونی از سرتاسر عالم، تبلیغ بزرگ عملی است، اولا برای خود زائران، زیرا زائری اگر تنها زیارت کند مثل کسی که نماز فرادا خوانده اجر و پاداش فراوانی را کسب می کند که برای زیارت امام حسین(ع) در روایات آمده است، اما اگر در جمع و گروهی باشد که از کشورهای مختلف جهان ایجاد شده، یقینا ثوابش ده‌ها و صدها برابر خواهد شد، به قرینه روایاتی که درباره انجام گروهی کار خیر داریم.
وی افزود: دوم برای کسانی که جویای حقیقتند یعنی می‌خواهند بفهمند از ادیان مختلف دنیا کدام با حقیقت همراه است تأثیرگذار خواهد بود، وقتی آن‌ها جریانی را می‌بینند که خبرگزاری‌ها اصلا نمی‌توانند پرده ابهام روی آن بکشند و به دلیل جهانی‌بودن نمی‌توانند آن را حذف کنند، به فکر می‌افتند که این حرکت چیست و چه کسانی در آن حضور دارند، بعد فکرشان متوجه پیامبر اسلام(ص) شده و در بین مذاهب اسلامی متوجه تشیع می‌شوند و اینکه سیدالشهدا(ع) در مقابل ظلم و ظالمین چگونه ایستادگی کردند و تن به ذلت ندادند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروارید تصریح کرد: سوم برای دشمنان چنان هیبتی ایجاد می‌کند که دیگر ابدا ترفندها و برنامه‌ها و تحریم‌های آن‌ها اثر نخواهد داشت، یعنی ترامپ و امثال او باید این آرزو را به گور ببرند که تحریم‌هایشان در دل محبانی که برای زیارت امام حسین(ع) سر از پا نمی‌شناسند و با پای پیاده و پرآبله در هوای سرد و گرم بارانی و آفتابی از هر خوشی می‌گذرند، تأثیر داشته باشد، این شیعیان تحریم را با جان و دل و در راه امام حسین(ع) می‌پذیرند.
وی درخصوص حرکت تبلیغی حوزه علمیه خراسان و طلابی که در این اجتماع عظیم حضور یافته‌اند نیز گفت: اما تبلیغ با سخن هم تأثیر خاص خود را دارد، زیرا در جایی دیگر و حتی در مکه و مراسم حج هم نمی‌توان چنین جمعیتی را پیدا کرد که همه دل‌ها یک دل شده، همه با هم مهربان شده و از کشورهای مختلف با هم ارتباط پیدا کرده‌اند، بنابراین تبلیغ به زبان‌های مختلف در میان این زائران بسیار مؤثر خواهد بود.


كد خبر: 28660  |  تاریخ درج خبر: 97/08/08  |  کد خبرنگار: 10224
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا