امروز: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

ضرورت استفاده درست و محاسبه‌شده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی


مسئول اداره فرهنگی حوزه علمیه خراسان شمالی تأکید کرد: ضرورت استفاده درست و محاسبه‌شده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی

 مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: باید استفاده درست و محاسبه‌شده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در دستور کار همه افراد به‌ویژه فعالان فرهنگی باشد تا از لغزش‌های احتمالی در این مسیر پیشگیری و جلوگیری شود.

 
به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام امید رحمانی، امروز در نشست بررسی آسیب‌ها و تهدیدهای فضای مجازی که با حضور رئیس پلیس امنیت عمومی استان، جناب سرهنگ حسين جعفري در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به اهمیت فضای مجازی در زندگی امروزی، اظهار کرد: در عصر فعلی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از اسم و عنوان خود فراتر رفته و به واقعیتی انکارناپذیر بدل شده‌اند.
 
وی افزود: درواقع همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب هم تأکید کردند امروز فضای مجازی از فضای حقیقی زندگی ما چند برابر پررنگ‌تر شده و برخی‌ها اصلاً در فضای مجازی تنفس می‌کنند.
 
حجت‌الاسلام رحمانی تصریح کرد: زندگی بعضی از افراد به‌صورت کلی در فضای مجازی بوده و روزانه وقت اعظم خود را به سیر در فضای مجازی و فعالیت اقتصادی، فرهنگی و ... در این فضای سپری می‌کنند.
 
وی با تأکید بر استفاده درست از فرصت فضای مجازی، اظهار کرد: نمی‌توان استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را به‌صورت کلی منع کرد بلکه باید افراد به سمت استفاده درست از این فضاها سوق داد.
 
حجت‌الاسلام رحمانی ادامه داد: مقام معظم رهبری هم درزمینه استفاده مناسب از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در تمثیلی به‌جا فرمودند: «اینجا لغزشگاه است، هیچ‌کس نمی‌گوید آقا جاده نکش. اگر شما در یک منطقه‌ای جاده‌ای لازم دارید، خیلی خب، جاده بکش، جاده اتوبان هم بکش امّا مواظب باش! آنجایی که ریزش کوه محتمل است، آنجا محاسبه لازم را بکنید. ما نمی‌گوییم این راه را ببندید؛ نه اینکه بی‌عقلی است… از این استفاده کنید منتها استفاده درست».
 
وی افزود: بر این اساس باید استفاده درست و محاسبه‌شده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در دستور کار همه افراد به‌ویژه فعالان فرهنگی باشد تا از لغزش‌های احتمالی در این مسیر پیشگیری و جلوگیری شود.
 
مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: فضای مجازی همچون چاقوی تیز و برنده‌ای است که هم می‌توان از آن استفاده درست و به‌جا داشت و هم امکان استفاده از آن در جرم و جنایت وجود دارد.
 
 

كد خبر: 28631  |  تاریخ درج خبر: 97/08/02  |  کد خبرنگار: 3076
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا