ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دو فصلنامه علمی تخصصی «پژوهش های اسلامی زن و خانواده» منتشر شدشمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی «پژوهش های اسلامی زن و خانواده» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س)، منتشر شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دو فصلنامه پژوهش های اسلامی زن و خانواده ویژه بهار و تابستان 1397، به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدیر مسئولی آیت الله سیدمصباح عاملی و سردبيری دکتر محبوبه گندم‌آبادی و با همکاری مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س)، منتشر شد.

براساس این گزارش، پژوهش های اسلامی زن و خانواده، دربردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه مباحث زن و خانواده و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات در حوزه زن وخانواده است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران،  طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
این نشریه با در نظر گرفتن اهدافی از جمله، كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني اين حوزه علميه، منتشر می شود.
گفتنی است، در این شماره مقاله هایی با عناوین « ادراکات فطری انسان و ویژگی های بینشی زن» به همت بی‌بی وحیده هاشمی و شکوفه چگینی، « راهبردهای امنیت اقتصادی زنان در اندیشه اسلامی» به قلم صدیقه رضایی و « تاثیر مسئولیت پذیری نسبت به تعهدات اخلاقی ضمن عقد ازدواج، برکامیابی زندگی» به نگارش محبوبه سقاب گندم آبادی، به چاپ رسیده است.
همچنین مقالات « عدم جواز تعدّی به تمامیّت جسمانی زوجه ناشزه در مقام تأدیب مشروع، در فقه مقارن و حقوق کشورهای اسلامی» به همت سیدعلی رضوی و سیدمحمد رضوی، « تعدد زوجات حکمی اختیاری یا اضطراری (مرور نظام‌مند)» اثر عزت‌السادات میرخانی و اعظم اولادی و « بررسی مقام انسانی زن در ادیان الهی و جاهلیت و مقایسه آن با آموزه های قرآن» به تحریر اعظم رحیمی و نیره تاجیک نیز، در این شماره منتشر شده است.
لازم به ذکر است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله در این فصلنامه علمی تخصصی می توانند با شماره 38525251-051 (مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا(س)) و 32008166-051(معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان) تماس حاصل نمایند.
 

 


كد خبر: 28614  |  تاریخ درج خبر: 1397/07/29  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا