ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دو فصلنامه علمی تخصصی «قرآن و عترت» انتشار یافتشمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی «قرآن و عترت» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه تخصصی قرآن و عترت، منتشر شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دو فصلنامه تخصصی قرآن و عترت ویژه بهار و تابستان 1397، به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدیر مسئولی آیت الله سیدمصباح عاملی و سردبيری حجت الاسلام مهدی مقامی و با همکاری مدرسه تخصصی قرآن و عترت، منتشر شد.

براساس این گزارش، فصلنامه قرآن و عترت در بردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه قرآن و عترت و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات قرآنی و حدیثی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران، طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
این نشریه با در نظر گرفتن اهدافی از جمله، كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني اين حوزه علميه، منتشر می شود.
گفتنی است، در این شماره مقاله هایی با عناوین « پژوهشی در گونه شناسی روایات تفسیری امام رضا(ع)» به همت سیدعلی سجادی‌زاده، سیدعلی دلبری، محمد میرزایی و علی اکبر نوده، « بررسی آیات متشابه قرآن درباره عصمت انبیاء اوالوالعزم با تاکید بر دیدگاه سیدمرتضی و ابن خمیر» به قلم محمدجعفر اسلامی و سیدمرتضی فریزنی و « بایسته‌ها و الزامات فردی و اجتماعی مصرف در اقتصاد مقاومتی از منظر قرآن و حدیث» به نگارش مرتضی رخیده‌دخت، به چاپ رسیده است.
همچنین مقالات «نگاهی به نقش قرآن و رسول خدا(ص) در همگرایی میان مسلمانان» به همت رضا وطن دوست و سجاد قمری فام، « بسترهای تاثیرگذاری جنگ نرم در جامعه اسلامی از منظر قرآن و روایات» اثر روح الله سعیدی فاضل و « بررسی و نقد نظریه گفتاری بودن زبان قرآن» به تحریر سیدمحمد موسوی مهر و روح الله دهقانی نیز، در این شماره منتشر شده است.
لازم به ذکر است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله در این فصلنامه علمی تخصصی می توانند با شماره 38545025 -051 (مدرسه تخصصی قرآن و عترت) و 32008166-051(معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان) تماس حاصل نمایند.
 
 

كد خبر: 28613  |  تاریخ درج خبر: 1397/07/29  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا