ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دو فصلنامه علمی تخصصی «مصباح الفقاهه» انتشار یافتشمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی «مصباح الفقاهه» به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه عالی فقاهت، منتشر شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دو فصلنامه مصباح الفقاهه ویژه بهار و تابستان 1397، به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدیر مسئولی آیت الله سیدمصباح عاملی و سردبيری حجت الاسلام سیدحمید علوی آزیز و با همکاری مدرسه عالی فقاهت، منتشر شد.

براساس این گزارش، فصلنامه مصباح‌الفقاهه، دربردارندۀ مقالات علمی طلاب حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه مباحث فقه و اصول و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات فقهی و اصولی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران،  طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
این نشریه با در نظر گرفتن اهدافی از جمله، كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني اين حوزه علميه، منتشر می شود.
گفتنی است، در این شماره مقاله هایی با عناوین « بررسی و نقد ترجمه فارسی دو آیه فقهی در ترجمه‌های معاصر قرآن کریم» به همت جواد معین، علی اکبر جلائیان اکبرنیا و احمدرضا قوامی، «تکفیر در فقه مذاهب اسلامی » به قلم مهدی عصمتی و « بررسی تطبیقی سرایت در جنایت با اتکاء به نظر آیت الله العظمي خویی (ره) و مرحوم صاحب جواهر (ره)» به نگارش هادی شمس آبادی و عباسعلی سلطانی، به چاپ رسیده است.
همچنین مقالات «بنیان های فقهی حلیت و حرمت گوشت پرندگان» به همت محمدرضا انجم شعاع و علی نصرتی، « ضرورت و ماهیت‌شناسی درس خارج و تقریرنویسی آن» اثر سیدرضا شیرازی و « دراسة کون المتکلم فی مقام البیان تعمیقاً و تحقیقاً» به تحریر مصطفی پیوندی نیز، در این شماره منتشر شده است.
لازم به ذکر است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله در این فصلنامه علمی تخصصی می توانند با شماره 32258048 -051 (مدرسه عالي فقاهت) و 32008166-051(معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان) تماس حاصل نمایند.
 

كد خبر: 28612  |  تاریخ درج خبر: 1397/07/29  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا