ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دو فصلنامه آموزه‌های نوین کلامی منتشر شدشمارۀ دوم، دو فصلنامه علمی تخصصی آموزه‌های نوین کلامی به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب، منتشر شد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دو فصلنامه آموزه‌های نوین کلامی ويژه بهار و تابستان 1397، به صاحب‌ امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و مدیر مسئولی آیت الله سیدمصباح عاملی و سردبيری دکتر سیدمجید ظهیری و با همکاری مدرسه علمیه عالی نواب، منتشر شد.

فصلنامه آموزه‌های نوین کلامی، دربردارندۀ مقالات علمی طلاب حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه فلسفه و کلام اسلامی و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات نوین کلامی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران،  طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
براساس این گزارش، كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه‌سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني اين حوزه علميه، از اهداف انتشار این نشریه عنوان شده است.
گفتنی است، مقاله هایی با عناوین « بررسی انتظار بشر از دین با رویکرد درون دینی» به قلم ابوالقاسم کریمی، «مطالعۀ انتقادی آموزه‌های الهیاتی «ساتیا سایبابا» » به همت مسلم گریوانی و « مناط کاشفیت معانی کثیر از مصداق واحد در توحید صفاتی» به نگارش سیدمجید میردامادی، در این شماره به چاپ رسیده است.
همچنین مقالات «سازگاری نظم در نظمی سازگار» به همت علیرضا کهنسال، « فطرت و فعلیت» اثر سیدموسی صدر و « بررسی هویت شناختی و مصداق شناختی ذاتیات دین» به تحریر عبدالحمید واسطی نیز، در این شمارگان منتشر شده است.
لازم به ذکر است، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله در این فصلنامه علمی تخصصی می توانند با شماره 32259559-051 (مدرسه علميه عالی نواب) و 32008166-051(معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان) تماس حاصل نمایند.
 

كد خبر: 28610  |  تاریخ درج خبر: 1397/07/29  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا