امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

علما، مرزبانان اعتقادی جامعه هستندمدیر موسسه فرهنگی و تبلیغی بروج، با بیان اینکه علما، مرزبانان اعتقادی جامعه هستند، گفت: جامعه روحانیت برای نجات امت اسلام از جریانات و شبهات و همچنین انهدام فرقه های انحرافی باید شبانه روزی در تلاش باشند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام علی محمدی هوشيار در كارگاه آموزشي و بصيرت افزايي فرقه هاي انحرافي که به همت معاونت تبلیغ این حوزه و با همکاری دفتر تبلیغات، پنجشنبه 19 مهرماه در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد، گفت: به میزانی که به قله های ظهور نزدیک می شویم شاهد حوادث جدید و رشد مدعیان دروغین مهدویت نیز خواهیم بود.

مدیر موسسه فرهنگی و تبلیغی بروج، اتفاق اول در آستانه ظهور را رسیدن به قله و درک آن برشمرد و تشریح کرد: عده ای در مسیر رسیدن به قله در میانه های راه خسته شده یا براثر بیماری ها، از جمع جدا می شوند و فقط عده ای چابک به قله می رسند که به عنوان یاران واقعی می توان حسابشان کرد.
وی اتفاق دیگر در آستانه ظهور را، لشکر کشی شیطان با تمام قوای خود و فرقه سازی های متعدد در برابر حضرت صاحب عصر(عج) معرفی کرد و افزود: مدعیان دروغین مهدویت و فرقه های نوظهور به دنبال این هستند تا از تعداد سربازان امام زمان(عج) کم کنند و به سربازان خود بیفزایند، لذا با مطالعه و رصد فعالیت آنان باید نقشه هایشان را بی اثر کنیم.
حجت الاسلام محمدی هوشيار ابراز کرد: فرقه های نوظهور منشاء غربی، شرقی و بومی دارند که با تسلط بر روایات، در مسائل روان‌شناختی و فرا روان‌شناختی، از جمله جن گیری، رمالی، انرژی درمانی و ... ورود کرده اند و باعث انحرافات دینی در جامعه شده اند.
مدیر موسسه فرهنگی و تبلیغی بروج با بیان اینکه علما به عنوان مرزبانان اعتقادی جامعه باید مراقب ضعفای شیعه باشند، تاکید کرد: جامعه روحانیت برای نجات امت اسلام از جریانات و شبهات و همچنین انهدام فرقه های انحرافی باید شبانه روزی در تلاش باشند.
وی با اشاره به اینکه منتظران دروغی مهدویت هستند که مدعیان دروغین مهدویت را به وجود می آورند، اظهارکرد: جامعه بدون آگاهی و شناخت ملاک ها، شاخصه ها و معارف مهدویت، حضرت مهدی(عج) را طلب می کند و این امر باعث رشد مدعیان دروغین و حمایت مردم ناآگاه از آنان می شود.
حجت الاسلام محمدی هوشيار در ادامه بیان داشت: هر زمان به میزان شوق و شور مهدی خواهی در جامعه اضافه شده، به همان میزان به مدعیان مهدویت نیز افزوده شده است، بنابراین باید از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنیم.
مدیر موسسه فرهنگی و تبلیغی بروج با بیان اینکه فرق مذهبی با استدلالات در تلاش انحراف جامعه هستند، گفت: امروزه دین الهی اسلام از هر زمان دیگری، نیازمند یاری است چون دشمنان با هجمه های متفاوت و ابزارهای تخصصی وارد میدان شده اند.
حجت الاسلام محمدی هوشيار در پایان خطاب به روحانیون، گفت: با مطالعه و تسلط بر آیات و روایات و جلوگیری از برگزاری جلسات خانگی خواهران که به ترویج فرق انحرافی مشغول هستند، می توان در ارتقا دینی، سطح علمی و ادراک مردم موثر بود.
گفتنی است، كارگاه آموزشي و بصيرت افزايي فرقه هاي انحرافي با حضور و سخنراني حجت الاسلام والمسلمين قرائتی و حجت الاسلام علی محمدی هوشيار، به همت معاونت تبلیغ این حوزه و با همکاری دفتر تبلیغات، ویژه طلاب سطح2 به بالا، مبلغين اربعين و ائمه جماعات حاشيه شهر مشهد، پنجشنبه 19 مهرماه در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد.
 

كد خبر: 28525  |  تاریخ درج خبر: 97/07/20  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا