نسخه آزمایشی  

دشمن از هر نوع اختلاف افکنی میان مسلمانان استقبال می کندمسئول کمیته فرهنگی اربعین در خراسان رضوی عنوان کرد: اختلاف افکنی های مذهبی، نژادی و قومی و قبیله ای یکی از حربه های قدیمی دشمنان است که آن را از ماه ها قبل برای تضعیف اربعین حسینی نیز به کار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین احمری در همایشی با عنوان «اربعین حسینی؛ فرصت ها و تهدیدها» که با همکاری معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان و دفتر پژوهشکده حج و زیارت خراسان رضوی در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد، اربعین را فرصتی استثنایی برای تبلیغ آموزه های دینی دانست و گفت: اجداد ما از زیارت کربلا به عنوان یک آرزو یاد می کردند و چنین روزی را در خواب هم نمی دیدند، در حالی که ما امروز برای برگزاری بهتر مراسم پیاده روی اربعین حسینی برنامه ریزی می کنیم.
وی با اشاره به عبارت «الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر» از امیرالمومنین (علیه السلام)، ابراز کرد: امکان تبلیغ آموزه های دینی و آگاهی بخشی به زائران حسینی، توفیق و فرصت بسیار بزرگی است که باید قدر آن را دانست و حداکثر استفاده را از آن برد.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی با بیان این که دشمن از هر نوع اختلاف افکنی میان مسلمانان استقبال می کند، افزود: اختلاف افکنی های مذهبی، نژادی و قومی و قبیله ای یکی از حربه های قدیمی دشمنان است که آن را از ماه ها قبل برای تضعیف اربعین حسینی نیز به کار گرفته اند.
حجت الاسلام والمسلمین احمری تصریح کرد: هر شخصی که به این اختلافات دامن بزند و خلاف وحدت عمل کند، در واقع علیه مصلحت اسلام و نظام اسلامی فعالیت کرده است.
وی با اشاره به برخی اقدامات اخیر دشمنان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) برای ایجاد اختلاف میان دو ملت ایران و عراق، گفت: دشمنان در جامعه و در فضای مجازی دعواهای ساختگی میان عرب و عجم به راه می اندازند و سپس آن را در بوق و کُرنا می کنند و اهداف خود را پیش می برند.
مسئول کمیته فرهنگی اربعین در خراسان رضوی اظهار کرد: علما و بزرگان تأکید دارند که زائران حسینی قوانین کشور میزبان، مسائل امنیتی و دیگر مسائل را رعایت کنند و مانع اختلاف افکنی های دشمنان شوند.
حجت الاسلام والمسلمین احمری در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه های گسترده کمیته فرهنگی اربعین در خراسان رضوی برای آموزش و اعزام مبلّغان به همایش پیاده روی اربعین حسینی پرداخت و عنوان کرد: با همکاری نهادهای مختلف فرهنگی از جمله حوزه علمیه خراسان، بیش از هزار نفر از مبلّغان اعزامی به اربعین حسینی تحت آموزش های لازم قرار گرفته اند و در نقش های مختلفی فعالیت خواهند کرد.
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی حضور در موکب های مستقر در مسیرهای منتهی به کربلا، استقرار در اماکن خاص، همراهی با کاروان ها در مسیر رفت و برگشت و حضور پراکنده در میان جمعیت زائران حسینی را شیوه های اعزام مبلّغان برشمرد و از همه نهادهای فرهنگی فعال استان در این زمینه قدردانی کرد.
وی در پایان ابراز کرد: خداوند زحمات و خدمات مبلّغان دینی که بدون هیچ چشم داشت و بهره مالی به دنبال انجام وظیفه شرعی خود هستند را بی پاسخ نمی گذارد، بلکه این خدمات در دنیا برگشت چند برابری دارد و ارزش آن در آخرت قابل توصیف نیست.


كد خبر: 28518  |  تاریخ درج خبر: 97/07/20  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا