ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بررسی ماهیت واقعی احمد الحسن در دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلیبررسی ماهیت واقعی و نقد احمد الحسن موضوعی بود که در دوره دانش افزایی اساتید علوم عقلی از سوی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام سید مهدی حجازی در دومین روز نشست دانش افزایی اساتید علوم عقلی با موضوع نقد مدعی یمانی، احمد الحسن البصری، به معرفی عبدالله هاشم، از اعضای این فرقه که شبکه ای ماهواره ای را راه انداخته و او نیز امروز مدعی است، پرداخت و اظهار کرد: تنها موسسه، مدرسه علمیه و شبکه ماهواره ای شیعی که در مصر مجوز فعالیت دارد، متعلق به این فرد است.
وی با اشاره به تبلیغ چهره به چهره و فضای مجازی از سوی این فرقه و نیز حضور در ایام اربعین در مسیر تردد زائران، تصریح کرد: این گروهک رسما با وهابیت همکاری علمی دارد و از آنها در ترویج و تبلیغ خود کمک می گیرند؛ در واقع آنان خطرناک تر از وهابیت هستند.
حجت الاسلام حجازی به راه اندازی فرقه یمانی احمد اسماعیل توسط یکی از مسئولان سابق گروهک منافقین، در ایران اشاره و خاطر نشان کرد: این فرد بعد از یک سال از اعلام برائت از منافقین به این فرقه پیوست.
این محقق و پژوهشگر در ادامه به برخی از احادیثی پرداخت که به ظهور مهدی موعود و تعداد امامان معصوم اشاره می کند و در این باره ابراز کرد: احمد اسماعیل با استفاده از برخی احادیث و جعل آن به ادعای دروغین خود پرداخته و فرقه اش را راه اندازی کرده است.
وی در ادامه با استفاده از آیات و روایات به نقد کتاب ها و ادعاهای احمد اسماعیل(حسن) پرداخت و در بخش پایانی سخنانش با اشاره به ادعای او که خود را نخستین فرد به عنوان یمانی موعود و مهدی می داند، ابراز کرد: این سخن وی نیز درست نیست، زیرا قبل از او افراد دیگری این ادعا را داشته اند و سخنان آنان هم مشابه حرف های احمد الحسن البصری است.
گفتنی است، این دوره دو روزه به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان با حضور بیش از 90 نفر از اساتید علوم عقلی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.


كد خبر: 28499  |  تاریخ درج خبر: 97/07/18  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا