ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

درک مسئولیت، تهذیب و تحصیل عمیق؛ لوازم انجام رسالت طلبگیمسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: مردم طلاب را به عنوان نماد دینداری می شناسند، بنابراین حوزویان باید با درک مسئولیت، تحصیل عمیق ‏و تهذیب، برای انجام رسالت طلبگی مهیا شوند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین محمد اسفندیاری در ‏آئین تکریم و معارفه مدیر مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) بجنورد، اظهار کرد: علماء و روحانیون پزشکان روحی و معنوی مردم هستند و به همین علت باید توجه داشت که اگر یک پزشک مریض شود، توانایی مداوا کردن مردم را از دست خواهد داد، یعنی لازم است ابتدا به درمان خود بیاندیشد.
مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان، طلاب و روحانیون را نماد دینداری دانست و گفت: اهمیت رفتارهای اجتماعی طلاب از آنجا مشخص می شود که اعمال و گفتار حوزویان و دینداران مورد توجه مردم است و آن را به پای دین می گذارند.
وی ابراز کرد: اگر یک عالم دینی به انحراف کشیده شود و مسیر صحیح را گم کند، مردم این انحراف را به واسطه دین می بینند.‏
حجت الاسلام والمسلمین اسفندیاری تأکید کرد: اگر علما و طلاب از مسیر مستقیم منحرف شده باشند نمی توانند دیگران را ‏هدایت کنند، بنابراین آنان برای انجام رسالت طلبگی که هدایت جامعه است، باید با درک مسئولیت خطیر خود، تحصیل عمیق ‏و تهذیب، مهیا شوند.
مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت «لاَ تَصْلَحُ عَوامُّ اُمَّتِی إلَّا بِخَواصِّهَا. قیل: مَا خَواصُّ اُمَّتِکَ یَا رَسُولَ اللَّهِ؟ فَقَالَ: خَوَاصُّ اُمَّتِی أَرْبَعَةٌ: اَلْمُلُوکُ، وَ الْعُلَمَاءُ، وَ الْعُبَّادُ، وَ التُّجَّارُ»، ‏به تشریح و تبیین نقش و رسالت علما و روحانیان در جامعه پرداخت و گفت: این روایت تأکید می کند که علاوه بر علما و دینداران، رهبران و تاجران نیز در سرنوشت جامعه موثرند و تا زمانی که این چهار گروه اصلاح نشوند، امت اسلام به سعادت نمی رسد و عوام اصلاح نمی شوند.
وی با اشاره به سیاست های ضدانسانی استکبار جهانی عنوان کرد: امروز جریان استکباری و سردمداران غرب به خون انسانیت تشنه بوده و تمام اهداف آن ها مادی ‏و برای در اختیار گرفتن سایر ملت هاست.‏
حجت الاسلام والمسلمین اسفندیاری در پایان خاطرنشان کرد: بر این اساس اگر فساد در دستگاه حاکمیتی کشور ما گسترش یابد، مشخص ‏است که این مسئله در ادامه دامن گیر همه مردم خواهد شد.
گفتنی است، در راستای تحقق شعار حوزه انقلابی و تحول در حوزه، ضمن تکریم و قدردانی از تلاش های مدیر سابق مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) بجنورد، خانم رحمانی به عنوان مدیر جدید این مدرسه‏ معرفی شد.


كد خبر: 28498  |  تاریخ درج خبر: 97/07/18  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا