امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

عاقل کسی است که دنبال علم باشد نه طلا و دلاررئيس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گفت: یکی از مشکلات جامعه امروزی این است که مردم خود را درگیر مادیات و خرید و فروش طلا و دلار می‌کنند، اما انسان عاقل کسی است که عمرش خالی از علم نباشد.

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، دومین جلسه اخلاق مدرسه امام صادق(ع) مشهد در سال تحصیلی جدید با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدي مسعودی، رئيس دفتر تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) به توضیح سبک زندگی اسلامی پرداخت و گفت: حضرت در این حدیث خطاب به هشام به نقل قولی از امیر مؤمنان(ع) پرداخته و می‌فرمایند: انسان مؤمن موجب ایجاد شرارت و کفر بین مؤمنان نمی‌شود؛ انسان عاقل کسی است که موجب افزایش ایمان و تقوای مؤمنان شود.
وی افزود: لازمه عمل به کلام امیر مؤمنان(ع) برای طلبه این است که زندگی طلبگی داشته و از لحاظ علمی نیز سواد کافی داشته باشد، زیرا مردم، طلبه را به‌عنوان استاد و الگوی خود می‌دانند، بنابراین طلاب باید دقت داشته باشند تا موجب گمراهی کسی نشوند.
وی با اشاره به اینکه انسان مؤمن در زندگی خود به مقدار نیازش از مال دنیا استفاده می‌کند، گفت: یکی از مشکلات جامعه امروزی این است که مردم خود را درگیر مادیات و خرید و فروش طلا و دلار می‌کنند، اما انسان عاقل، عمرش خالی از علم نیست و طلبه کسی است که در طول زندگی خود اهتمام و تلاشش برای فراگیری علم و دانش، همیشگی باشد.
رئيس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در پایان، گفت: نمونه مثال‌زدنی این بحث امام خمینی(ره) است که حتی در روز به‌شهادت‌رسیدن فرزندش، حاضر به تعطیلی کلاس درس و بحث خود نشدند.


كد خبر: 28487  |  تاریخ درج خبر: 97/07/16  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا