ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

هنر و رسانه، تاثیرگذارترین ابزار در دنیاستمدیر حوزه علمیه خراسان گفت: امروز هنر و رسانه و فضای مجازی حرف نخست را در دنیا می زند و شبکه های تلویزیونی به طور جذابی کار می کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان آیت الله سید مصباح عاملی در دیداري كه دكتر پورمحمدی، قائم مقام معاون سیمای رسانه ملی در محل مرکز مدیریت این حوزه با ايشان داشت، با اشاره به فعالیت های تحولی حوزه علمیه خراسان، از تلاش هایی که در زمینه هنر و رسانه انجام شده، گفت و خاطر نشان کرد: حرکتِ شروع شده در این زمینه جاذبه دار است و شناسایی و سازماندهی هنرمندان این حوزه کار مطلوبی بوده که کسی تصور آن را نداشت ولی امروز شاهد آن هستیم  كه با برنامه ريزي هاي انجام شده  مورد حمایت قرار می گیرند.
ایشان با تاکید بر اینکه کار و برنامه ریزی در فضای مجازی و ارائه فعالیت های رسانه ای از سوي اين حوزه بسیار خوب بوده است، خاطر نشان کرد: هنرمندان حوزوی با همان رویکرد زی طلبگی، روحیه قناعت و کار برای خدا و با نگاه به سبک زندگی حضرت رسول(ص) فعالیت می کنند و به دنبال رفتار و اخلاقی مبتنی بر همین ویژگی نیز هستند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به فرمایش حکیمانه رهبر معظم انقلاب درباره بهره مندی و مشورت با حوزویان از سوی صدا و سیما در ارائه محتواها، تاکید کرد: می بایست رویکرد و محتوای فعالیت ها در رسانه ملی با حضور و راهنمایی حوزویان تبیین شود.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه امروز هنر، رسانه و فضای مجازی حرف نخست را در دنیا می زند و شبکه های تلویزیونی به طور جذابی کار می کنند، ابراز کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند جنگ نرم در فضای مجازی شروع شده است و بر همین اساس، کسی که ازاین فضا گریزان باشد با غضب الهی روبه‌رو می‌شود. فرار از این میدان در واقع صاف کردن جاده برای دشمن می باشد در حالیکه باید با منطق، دانش و ابزارهای روز در مقابل شبیخون آنان ایستاد.
ایشان با بیان اینکه باید نیاز سنجی در عرصه‌های حوزه، نظام، جامعه و بین الملل انجام شود، گفت: از آنجا که تعداد مسائل زیاد و وقت برای پرداختن به همه آنها کم است، بنابراین، باید مبتنی بر نیاز سنجی، مسئله شناسی، اولویت بندی و تعیین مخاطب که جزو مولفه‌های کار اساسی و بنیادی است، برنامه ریزی کرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان افزود: پس از این چهار امر باید با کار پژوهشی و علمی که جزو لاینفک فعاليت در فضای مجازی است به محتوا پرداخت که البته می بایست محتوایی قوی در عرصه هنر ارائه داد و در زمینه های مختلف با تنوع مربوطه کار کرد.
ایشان با تأکید بر تعامل برون حوزوی از سوی این حوزه با رسانه‌ها و هنرمندان، یادآور شد: عرصه های متنوعی در بحث هنر و رسانه و فضای مجازی وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد.
آیت الله عاملی بر ورود هنرمندانه در ارائه محتوا نیز گریزی زد و گفت: در واقع همان اندازه که محتوا مهم است، کار هنری نیز اهمیت دارد و به همین علت باید فعالیت های خود را به صورتی هنرمندانه ارائه دهیم تا جاذبه دار و تاثیرگذار باشد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با اشاره به فعالیت های هیئت های اندیشه ورز در این حوزه، تصریح کرد: رویکرد هنر می تواند در عرصه پاسخگویی، شبهه شناسی و پاسخ به شبهات باشد و حوزه علمیه خراسان به ویژه هیئت های اندیشه ورز آن که مسئله محور هستند، هم اکنون در این زمینه فعالیت دارند.
ايشان با بیان اینکه هیئت های اندیشه ورز به صورت فعلی در حوزه علمیه پيشينه اي نداشته و فعالیت قرارگاه‌های علمی نیز به صورت منسجم و به عنوان یک جایگاه رسمی برنامه ریزی نشده بود، ابراز کرد: در واقع مدل کاری که در دو سال گذشته انجام شده است، به‌روز، کارآمد و پاسخگو می باشد که این امر نیز در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری است.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه شرایط فعلی برای دین، حوزه و جامعه با گذشته متفاوت است، ابراز کرد: کارهای انجام شده در این حوزه با رویکرد و مدل جدید و همراه با اندیشه های امام راحل(ره)، مطالبات مقام معظم رهبری و نگاه حوزه به صورت تحولی صورت می گیرد که امیدواریم برنامه ریزی ها و کارها به طور عمیق تر و گسترده تری ادامه یابد و انجام شود.
ایشان در پایان افزود: هیئت های اندیشه ورز با مجموعه ای متشکل از حوزویان و دانشگاهیان به‌صورت عالمانه، موثر و با دوام فعالیت می‌کنند که در واقع می توان گفت که وحدت حوزه و دانشگاه به صورت عملی شکل گرفته است.
 


كد خبر: 28433  |  تاریخ درج خبر: 1397/07/11  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا