امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

دوره تربیت مدرس معارف انقلاب اسلامی ویژه طلاب سطح 3 و 4معاون فرهنگی اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان از برگزاری طرح آموزش مدرسان معارف انقلاب اسلامی ویژه طلاب سطح 3 و 4 حوزه علمیه خراسان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام مقامی از برگزاری طرح آموزش مدرسان معارف انقلاب اسلامی ویژه طلاب سطح 3 و 4 حوزه علمیه خراسان خبر داد و گفت: نظر به ماموریت موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در زمینه آموزش معارف انقلاب اسلامی، طرح آموزش مدرسان معارف انقلاب اسلامی، توسط معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان و با نظارت و هدایت محتوایی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، برگزار می شود.
معاون فرهنگی اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: این طرح با هدف ارتقای معرفت و بینش انقلابی در بین طلاب حوزه علمیه مشهد و زمینه سازی و تربیت مدرس برای آموزش مفاهیم و معارف انقلاب اسلامی در منطقه خراسان اجرا می شود.
وی با بیان اینکه این دوره در دو مقطع مقدماتی و تکمیلی برگزار می شود که سطح مقدماتی آن به صورت آموزشی و متمرکز با رویکرد تبیینی برگزار می گردد، توضیح داد: سطح تکمیلی آن نیز به صورت مباحثه زیر نظر استاد ناظر ادامه پیدا می کند و در پایان هر درس که مباحثه آن به اتمام رسیده باشد از استاد اصلی جهت برگزاری کارگاه و پاسخگویی به سؤالات دعوت به عمل می آید.
حجت الاسلام مقامی افزود: تعداد ساعات دوره اعم از مقدماتی و تکمیلی، 320 ساعت است و این دوره از نیمه دوم مهرماه آغاز خواهد شد. زمان آن به گونه ای پیش بینی شده است تا با دروس حوزه تلاقی نداشته باشد و دوره مقدماتی حداکثر در مدت دو هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه به اتمام برسد.
وی خاطر نشان کرد: با زمینه سازی و پیگیری مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، از این فراگیران به تناسب پیشرفت و ارتقای فکری و آموزشی آنها، در دوره های تبلیغی و آموزشی رسمی و غیر رسمی استفاده شده و زمینه گسترش این الگو و حلقه های آموزشی، با محوریت این فراگیران و برای سایر مخاطبان در سطح منطقه خراسان فراهم خواهد گردید.
معاون فرهنگی اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان در پایان تصریح کرد: پس از آغاز جلسات متن خوانی و مباحثه فراگیران و علاوه بر این جلسات، جلسات ماهیانه ویژه این فراگیران برگزار می شود که تمرکز آن بر "تحلیل و بررسی روز رهبر معظم انقلاب" است و بخش مهمی از این جلسات متکی به ارائه بحث و تحلیل توسط همین فراگیران می باشد.
لازم به ذکر است علاقمندان می توانند تا 8 مهر ماه برای ثبت نام در این طرح با مراجعه به آدرس اینترنتی http://mqekh.com/index.php/component/rsform/form/13 اقدام کنند.


كد خبر: 28305  |  تاریخ درج خبر: 97/06/22  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا