امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

جهاد طلاب و روحانیون باید به سبک ولی باشدمعاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: طلاب و روحانیت باید با کسب مهارت های لازم در دنیای متفاوت امروز، در گروه های جهادی به سبک ولی امر مسلمین، نقش آفرینی کنند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام محمد فردوسی پور در همایش نکوداشت پنجاهمین سالگرد حضور جهادی مقام معظم رهبری در عرصه کمک رسانی به‌ مردم زلزله‌زده با عنوان «جهاد دائمی به سبک ولی»، گفت: با توجه به ارشادات مقام معظم رهبری، طلاب و روحانیون باید در هدایت فکری و دینی، سیاسی و بصیرت افزایی و حضور اجتماعی، با کسب صلاحیت ها و مهارت های لازم در دنیای متفاوت امروز، ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به‌ زلزله سال 1347 در جنوب استان خراسان و شهرستان‌های گناباد، کاخک و فردوس، گفت: در آن روزها که مصادف با حکمرانی حکومت طاغوت در ایران بود، مقام معظم رهبری ( حفظه الله ) با همراهی تعدادی از طلاب و روحانیون، برای کمک‌رسانی به‌مردم زلزله زده ‌این مناطق، ورود پيدا  کردند و نسبت به امداد رساني به مردم آسيب ديده برنامه ريزي و فعاليت جهادي ارزشمندي داشتند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در ادامه با بیان اینکه گروه‌های جهادی حوزوی ، مجموعه ای خود جوش هستند که در راستای رسالت خويش  به تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) می پردازند، گفت: مردم داری، کارآمدی، محرومیت زدایی، بی تکلفی، استفاده بهینه از امکانات و استمرار فعالیت های جهادی در عناوین مختلف از مهمترین شاخصه های حرکت های جهادی حوزه های علمیه است.
حجت الاسلام فردوسی پور با اشاره به ارائه گزارشی از فعالیت های گروه های جهادی این حوزه، ابراز کرد: در حوزه علمیه خراسان نزدیک به 180 گروه جهادی برادران و خواهران برای خدمت رسانی شکل گرفته است که با اخلاص در مناطق محروم، حضور جدی دارند.
وی به اهداف شکل گیری گروه های جهادی نیز اشاره و ابرازکرد: ایجاد روحیه جهادی، تقویت نشاط و افزایش مهارت های تبلیغی طلاب از اهداف درون حوزوی و ارتقا سطح دینی مردم، پر کردن خلاء های موجود در مناطق محروم و ... از اهداف برون حوزوي اين گروه ها، مطرح است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در پایان از شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواست تا هفته اي  را بعنوان نمادی از گروه های جهادی نامگذاري كند تا در کشور راه‌کارها و پیشرفت های مربوطه  بر اساس حرکت های جهادي رهبر معظم انقلاب مطرح و نهادینه شود.
گفتنی است، این همایش به همت حوزه علمیه خراسان و با حضور گروه های جهادی کشور، در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزار شد.

كد خبر: 28271  |  تاریخ درج خبر: 97/06/16  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا