امروز: سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

ارائه مشاوره های پژوهشي به طلاب


مشاوره هاي پژوهشي فردي و گروهي توسط معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان ويژه اساتيد و طلاب حوزه ارائه مي شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، هادی حصاری، مدیر ترویج وگسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: دور جديد ارائه مشاوره هاي پژوهشي با لحاظ نمودن تمامي مراحل پژوهش در امر مشاوره و احصاي نيازمنديهاي مشاوره اي محققين و همچنين كار كارشناسي آغاز به کار کرده است.

وی در ادامه افزود: معاونت پژوهش حوزه علميه خراسان با توجه به نگاه تحولی مدیر حوزه علمیه خراسان و با نظر به جایگاه و سابقه كهن این حوزه در عرصه علمي و تولید علم دور جدید از ارائه مشاوره های پژوهشی خود را در محل دفتر همکاری های حوزه و بنیاد آغاز نموده است و تلاش دارد تا تحقیقات و پژوهش های طلاب اين حوزه هر چه بیشتر به سمت كيفي سازي و كاربردي بودن سوق داده شود.
حصاری یادآور شد: در دور جدید فعالیت های این دفتر هر طلبه از مقدمات پژوهش تا چاپ ونشر تحقیقات خود، مشاورين و متخصصين را دركنار خود همراه خواهد داشت.
مدیر ترویج وگسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان تاكيد كرد: اگر بخواهد فضاي علم آموزي حوزه هاي علميه هميشه جوشان و خروشان باشد و حرف هاي نو در زمينه هاي مختلف داشته باشد، به ناچار بايد پژوهش مبتني بر اصول و ساختار در اين محيط بسط وگسترش يابد.
حصاری با اشاره به ارائه خدمات پژوهشی به طلاب حوزه علميه خراسان، گفت: مشاوره و راهنمایی گرفتن مي تواند نقش بسزايي در تولید علم و انجام تألیفات پژوهشی داشته باشد و آثار را به سمت رعایت استانداردهای لازم و مبتنی بر نیازها سوق دهد.
وی اضافه کرد: مشاوره هاي تخصصي مختلفي  ارائه می گردد که همگی در اين معاونت به صورت بسته كامل ارائه مي شود که به طور نمونه در زمينه نگارش پايان نامه، طلاب مي توانند از انتخاب موضوع تا جلسه دفاع از مشاوره هاي تخصصي استفاده نمايند تا دغدغه هاي آنها به حداقل برسد.
مدير ترويج وگسترش پژوهش بیان کرد: خدمات مشاوره در زمینه های تدوين كتاب، مقاله و پايان نامه، منبع شناسي، انتخاب موضوع، ويرايش و...انجام می‌شود و براساس نیاز و مطالبه طلاب محقق در زمینه های دیگر نیز قابل ارائه می‌باشد.
وی با بيان اينكه اين مشاوره‌ها در دو قالب مهارت‌های پژوهشی و محتوای تحقیق قبلا نیز انجام می‌شده است و نتايج مثبتي در روند پژوهش طلاب داشته است، گفت: این خدمات مشاوره با همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در محل دفتر همکاری های حوزه و بنیاد پژوهش های اسلامی واقع در ساختمان این بنیاد به صورت رایگان ارائه می‌شود.
مدير ترويج وگسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان در رابطه با عناوين مشاوره افزود: كليات پژوهش ، تكنيك هاي موضوع و مساله يابي، نحوه تنظيم طرح پيشنهادي، نحوه استفاده از ابزار هاي پژوهشي، نحوه آشنايي با منابع مورد نياز، چگونگي ساماندهي، نگارش وتدوين مطالب، نحوه استخراج مقاله از پايان نامه از موضوعات اصلي مشاوره هاي تخصصي مي باشد كه هركدام از اين موضوعات در رشته هاي مختلف علوم اسلامي وحوزوي قابل ارائه مي باشد.
حصاري ابراز کرد: اينگونه مشاوره ها به صورت حضوري و غير حضوري انجام مي شود و طلاب مي توانند از طريق پورتال طلبگي در بخش پژوهش نسبت به درخواست مشاوره اقدام کنند تا در اسرع وقت مقدمات مشاوره براي آنها فراهم شود.
وي با تاكيد به همكاري بيش از 40 استاد پژوهشگر در اين خصوص با اين معاونت بيان كرد: تمامي اساتيد، ازتجربه و تخصص در زمينه پژوهش و رتبه هاي گوناگون پژوهشي در حوزه و دانشگاه برخوردار مي باشند.
مدير ترويج وگسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان اضافه كرد: سعي بر اين بوده اساتيد اين مجموعه تمامي نياز هاي علمي پژوهشی طلاب را در زمینه نگارش تحقیقات بر طرف کنند که از همين رو اساتيد مختلفي براي رشته هاي علوم قرآن و حديث، فقه و اصول، ادبيات عرب، منطق، فلسفه و كلام، اديان، عرفان هاي نوظهور، كلام جديد و... به همكاري دعوت شده اند كه طلاب مي توانند از اين ظرفيت جهت بالا بردن سطح علمي و پژوهشی خود بهره كافي را ببرند .
شايان ذكر است طلاب مي توانند با مراجعه به پرتال طلبگي و بخش پژوهش در سایت حوزه علمیه خراسان، درخواست مشاوره پژوهشي خود را ثبت و از مشاوره هاي مختلف پژوهشي استفاده كنند و در صورتی که سوالی داشتند با شماره 05132008157 تماس حاصل فرمايند.


كد خبر: 28257  |  تاریخ درج خبر: 97/06/20  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
طلبه: أحسنت . أحسنت . همینه
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا