امروز: سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی فردا به پایان می رسد


دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان 13 شهریور به پایان می رسد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان دوره سوم سلسله نشست های گروه رجال پژوهی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با حضور دکتر سید علیرضا حسینی شیرازی، مدیر گروه رجال مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی برگزار شد.
این دوره که از 3 تا 13 شهریور ماه در مدرسه سلیمانیه در حال برگزاری است، با مشارکت مرکز نخبگان و استعداد های برتر و ویژه پژوهشگران در عرصه رجال و حدیث می باشد.
موضوع کلی این جلسه به معرفی کتب رجالی کهن امامیه، اهداف تدوین آنها و فرایند تعامل با آنها معطوف است که در این جلسات، دکتر سید علیرضا حسینی شیرازی، مدیر گروه رجال مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به این مطلب که علم رجال دانشی است که به بررسی ویژگی های تاثیرگذار در پذیرش اخبار راویان می پردازد، اشاره کرد.
وی با بیان اینکه امروزه تحت تاثیر مکتب حدیثی حله اعتبار سنجی احادیث را بدهکار دسته صحیح، حسن، موثق و ضعیف حمل می نمائیم، لذا به ۳ رکن وثاقت، مذهب و طبقه راوی نیازمند می باشیم، گفت: مشکلات دیگری نیز در مسیر بررسی سند وجود دارد که به ترتیب: اشتراک نام راویان، ترادف نام راوی و تحریف نام راوی می باشد.


كد خبر: 28244  |  تاریخ درج خبر: 97/06/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا