ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ضرورت ورود حوزه‌های علمیه و طلاب به میدان عمل اقتصادیعضو هیات علمی و معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع)، بیان کرد: امروز باید حوزه‌های علمیه و طلاب وارد میدان شده و اصول و عقاید اقتصادی مردم را همانند عقاید سیاسی و عبادی و ... فعال کنند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دكتر عادل پيغامي در نشست تخصصي بصيرتی‌سياسي با عنوان « جنگ اقتصادي، آسيب‌ها و فرصت‌ها »، با بیان اینکه مسئله ولایت‌پذیری در زمینه‌های سیاسی و نظامی برای ما نهادینه شده است اما در ابعاد عملی، نظری و معرفتی عرصه ولایت بر اقتصاد، هنوز کار باید کرد، گفت: حوزه‌های علمیه و طلاب باید وارد میدان شده و اصول و عقاید اقتصادی مردم را همانند عقاید سیاسی و عبادی و ... فعال کنند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از سال‌ 80‌ تدابیر فراوانی برای مقابله با جنگ اقتصادی پیش‌بینی کردند و سخنرانی‌های ایشان در حرم مطهر رضوی و در جمع کثیر مردم حاکی از توجه بر این مساله دارد، ولی متاسفانه مردم و مسئولان به آن توصیه ها عمل نکردند، ابرازداشت: اقتصاد، بخشی از بازی من و شما در چارچوب عمل به دین و بیداری مسئولان و حل مشکلات اقتصادی نیز، منوط به‌بیداری مردم است.
عضو هيات علمي و معاون پژوهشي دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه به جنگ روانی دشمن در مساله اقتصاد اشاره و ابرازکرد: با شکل گرفتن یک مسئله تحت تاثیر عملیات روانی دشمن، خودمان سبب ایجاد مشکلات بزرگ‌تر می‌شویم، لذا باید سبک زندگی‌مان در زمینه اقتصادی تغییر کند.
وی تصریح کرد: قناعت، شُکر خدا، اسراف نکردن، توجه به حقوق دیگران و ... از عوامل توجه به اقتصاد در بستر دین است.
پیغامی با اشاره به نهادینه کردن اخلاق اقتصادی در جامعه، گفت: هیچ نهادی بهتر از حوزه های علمیه نمی تواند فرهنگ اخلاق اقتصادی و حلال و حرام را در جامعه تروج کند لذا باید در این زمینه با توجه به فقه اقتصاد، بیشتر تلاش کرد.
وی با تاکید بر اینکه افراد باید همچون هشت سال دفاع مقدس، غیرتمندانه در مقابل دشمن و جنگ اقتصادی او بایستند، گفت: با وجود هجمه‌های فراوانی که علیه اقتصاد ما صورت گرفته، آمارها و نهادهای جهانی حتی یهودی‌ها و صهیونیست‌ها اقرار می کنند که اقتصاد ما یک اقتصاد پیشرفته است.
عضو هيات علمي و معاون پژوهشي دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه تحریم بانک مرکزی در تعاریف جهانی آنقدر خطرناک و غیرعقلانی است که حتی در کتاب‌های اقتصادی به‌آن پرداخته نشده، افزود: اگر یک کشور پیشرفته تحریم بانک مرکزی شود یک هفته‌ای نابود می‌شود، ولی ما همچنان سرپا هستیم و این نشانه قدرت اقتصادی است.
پیغامی در پایان داشتن سواد اقتصادی را لازمه پیشرفت جامعه در مساله اقتصاد دانست و گفت: برای عبور از این برهه و مشکلات اقتصادی، علاوه بر مسئولان، مردم باید توجه بیشتری به روش مصرف و حمایت از اقتصاد کشور داشته باشند.
گفتنی است، چهارمین نشست تخصصي بصيرتی‌سياسي با عنوان «اولي الابصار» ويژه مديران، مسئولان و اساتيد حوزه علميه خراسان با موضوع « جنگ اقتصادي، آسيب‌ها و فرصت‌ها »، به همت اداره سياسي  معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان، در مدرسه علمیه سليمانيه برگزار شد.

كد خبر: 28225  |  تاریخ درج خبر: 1397/06/09  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا