امروز: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

عالمان متقی، عامل بقای حوزه اند


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: آنچه تا به حال حوزه های علمیه و قدرت های علمی را نگه داشته است، وجود علمای عالم و متقی بوده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله ممدوحی در جمع ائمه جماعات و مبلغین حاشیه شهر مشهد در محل مدرسه علمیه عالی نواب از عالمانی همانند حضرات آیات مجتبی قزوینی، حسنعلی مروارید، شیخ محمد حسین کمپانی و میرزا جواد آقا تهرانی و... نام برد و گفت: آنچه تا به حال حوزه های علمیه و قدرت های علمی را نگه داشته است، وجود علمای عامل و متقی بوده است.
این استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم تقوا، عفت و خودداری، عزم راسخ و استحکام برای یک انسان در انجام امور، ابراز کرد: بر همین اساس، طلبه ای که اینگونه باشد می تواند در روحیه مردم تحول ایجاد کند.
وی افزود: یک مبلغ در واقع می تواند به گونه ای معنوي و الهی شود و چنان در مردم اثر بگذارد که داعیه های فساد به سراغ مردم نرود؛ این جاذبه یک روحانی است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اجتناب و دوری از غیبت، نگاه به نامحرم، خودخواهی، حسادت، مال حرام و... قدرت دفاعیه است، توضیح داد: این امر که انسان سرمایه سنگین ایمانی پیدا کند، موجب می شود که از صراط مستقیم باز داشته نشود و شیطان در برابر او توانی نخواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه جاذبه روحانیت در داشتن قدرت نیست، گفت: یک طلبه که با نیت الهی و به خاطر دین خدا به تبلیغ می پردازد، به دنبال تقوا، زهد و تقويت اخلاق و دينمداري در ميان  مردم است که این خواسته نیز مشروط بر این است که خودش اینگونه باشد و با تقوای صددرصد و خودداری از هر گونه مطامع شیطانی، برای خدا و به تبعیت از سید الشهدا(علیه السلام) که هر چه داشت را برای حق تعالی داد، نسبت به رشد مردم اهتمام ورزد.
آیت الله ممدوحی با تاکید بر اینکه اینگونه طلبه ای می تواند انقلاب درونی در میان مردم ایجاد کند، تصریح کرد: شغل ما شغل کسب و کار نیست بلکه رسالت الهي است و یک طلبه باید بداند که فردي روحانی و در زمره حزب الله است و اگر می خواهد غالب و مفلح باشد، باید روی پای خود بایستد.

 


كد خبر: 28160  |  تاریخ درج خبر: 97/05/30  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا