امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

بررسی راهکارهای انقلابی ماندن جامعه و مهم ترین چالش های آن

در دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مبلغین حاشیه شهر مشهد؛

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای انقلابی ماندن جامعه و حل مشکلات آن نیاز به شکل گیری جبهه ای عظیم و فراگیر از نیروهای انقلابی داریم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، سید جلال امینی در دوره توانمندسازی ائمه جماعات و مبلغین حاشیه شهر مشهد با عنوان «هادیان انقلابی» که در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، با اشاره به نمودار جمعیتی کشور گفت: تبیین دقیق و درست وقایع انقلاب برای همه آحاد جامعه و به خصوص نسل جوان ضرورتی انکارناپذیر است.
وی عنوان کرد: برای انقلابی ماندن جامعه و حل مشکلات آن نیاز به شکل گیری جبهه ای عظیم و فراگیر از نیروهای انقلابی داریم و در این مسیر باید مراقب بازی های سیاسی و حزبی بود.
امینی افزود: متأسفانه ما در گفتمان سازی بر اساس کلیدواژگان مورد نظر رهبر معظم انقلاب ضعف داریم و گوش دادن، مرور کردن و فهمیدن سخنان ایشان، همچنین تنظیم عملکرد شخصی بر اساس بیانات ایشان و تبلیغ آن برای دیگران بر ما واجب است.
این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی حضور قدرتمند منطقه ای برای تأثیرگذاری در تحولات آینده، استفاده از ظرفیت های جهانی انقلاب اسلامی و تأکید بر ظرفیت های داخلی و اثبات شعار «ما می توانیم» را از جمله راهکارهای انقلابی ماندن جامعه بیان کرد و توضیح داد: وقتی در دفاع مقدس روحیه انقلابی و شعار «ما می توانیم» جایگزین اظهار ضعف های بنی صدر شد، پیروزی ها بدست آمد و خرمشهرها آزاد شد.
امینی تصریح کرد: رصد هوشمندانه و فهم به موقع از تغییرات اجتماعی و مشکلات، خدمت مضاعف به مردم با رویکرد اقتصاد مقاومتی و پاسخگو بودن مسئولان می تواند انقلابیگری را قوت بخشد و نقشه های دشمن برای القاء یأس و ناامیدی و ایجاد چندقطبی در جامعه را نقش بر آب کند.
وی در مورد فلسفه و چرایی انقلابیگری گفت: مقابله با توطئه های مستمر دشمنان اسلام، کارآمدسازی نظام برای مقابله با مشکلات مختلف از جمله مسائل اقتصادی، مقابله با تغییر رویکرد برخی مسئولان از درون به بیرون بر خلاف روح کلی انقلاب، ساختن نسل جدید انقلاب و نقش آن در پیگیری اهداف، جز با روحیه انقلابی محقق نمی شود.
امینی با بیان این که حدود 80 درصد جمعیت کشور متولدین پس از انقلاب هستند و 50 درصد افراد جامعه نیز پس از جنگ به دنیا آمده اند، گفت: در چنین وضعیتی تربیت نسل های بعدی برای انقلابی اندیشیدن، انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن و کارآمدی نظام بسیار ضروری است.
وی خطر بازگشت لیبرال ها، سوءاستفاده از عقاید مذهبی و گسترش تفکراتی مانند انجمن حجتیه، نفوذپذیری خودی ها از ضدانقلاب و نفاق را چهار خطر اصلی مطرح شده در منشور روحانیت در مورد انقلاب و انقلابیگری معرفی و اظهار کرد: ارتجاع به معنای سستی، توقف و عقبگرد از اهداف، یکی از مهم ترین آفت های انقلاب است که اشرافیگری و عافیت طلبی، تفکرات مادیگرایانه و مدیریت تکنوکرات از مصادیق آن می باشد.
این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی افزود: دل سپردن به طبقات مرفه به جای مستضعفین و تکیه بر بیگانگان به جای مردم، انحراف از آرمان های انقلاب است.
امینی در بخش دیگری از سخنان خود «اعتقاد به مبانی و ارزش های اساسی انقلاب» و «هدفگیری آرمان ها و همت بلند برای رسیدن به آن ها» را دو شاخص انقلابیگری دانست و با اشاره به فرآیند 5 مرحله ای تحقق چشم انداز انقلاب، عنوان کرد: چنین نگاهی نقطه مقابل تنبلی، محافظه کاری و ناامیدی است و فرآیند تحقق چشم انداز انقلاب را سرعت می بخشد.
وی همچنین «پایبندی به استقلال همه جانبه کشور»، «رعایت تقوای دینی و سیاسی» و «حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت از او» را به عنوان دیگر شاخصه های انقلابی گری معرفی کرد و گفت: همه ما و به خصوص طلاب حوزه علمیه وظیفه داریم در حد توان خود به تقویت شاخصه های انقلابیگری بپردازیم، ایمان، اخلاص و معنویت خود را حفظ کنیم، ولایت پذیر باشیم و با آگاهی و بصیرت عمل کنیم.


كد خبر: 28156  |  تاریخ درج خبر: 97/05/30  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا