امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

قرآن، بهترین نسخه زندگی استرئیس موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین بیان کرد: قرآن، طرح کلان زیست مومنانه قرآنی را ارائه می دهد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی فعالی در کارگاه آموزشی سبک زندگی در آموزه های قرآنی که به همت معاونت فرهنگی اجتماعی این حوزه در مدرسه تخصصی قرآن و عترت برگزار شد، با بیان اینکه قرآن، بهترین نسخه زندگی است، گفت: الگوهای رفتاری، نوعی سبک زندگی است که قرآن، به عنوان کتابی هدایت گر، طرح کلان زیست مومنانه قرآنی را ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه امروزه در جهان، مدعیان زیادی از جمله مسیحیت و یهودیت در قالب های جدید برای سبک زندگی یافت می شود، ابرازکرد: یک مسلمان باید براساس نسخه قرآنی، بتواند بهترین، شادترین، آرام ترین و در نهایت رضایت‌مندترین سبک زندگی را در دنیا نهادینه کند.
رئیس موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین، تقرب به خدا را در گرو آرامش و شادی، دانست و در ادامه نخستین مولفه زندگی قرآنی را، شُکر نعمات خداوند معرفی کرد و افزود: در قرآن کریم، 77 آیه در باب شکر مطرح شده که نشان دهنده اهمیت آن در زندگی انسان است.
وی با اشاره به آیه « مَن شَكَرَ فَإِنَّمَا يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ»، ادامه داد: عمل دیروز شما، امروز شما را می سازد و عمل امروزتان، سازنده‌ی فردا است لذا در رفتار خود ممارست ورزید.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر فعالی با بیان اینکه رضایت از امروز، نتیجه و حاصل رفتار خودِ فرد است، تصریح کرد: اگر نفی عادات غلط امروز را در راستای تغییر مثبت، انجام دهید قطعا، آینده بهتری در انتظار شما خواهدبود.
وی با تاکید بر اینکه هرکس بخواهد شرایطش بهتر شود باید از خود شروع کند، گفت: برای هر تغییر مثبتی نخست باید رشد در معنویت و قرآن را در خود ایجاد کرده تا بتوانیم در دیگران نیز تغییر ایجاد کنیم.
رئیس موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین، در پایان با اشاره به آیه « مَا يَفْعَلُ اللَّهُ بِعَذَابِكُمْ إِنْ شَكَرْتُمْ وَآمَنْتُمْ، وَكَانَ اللَّهُ شَاكِرًا عَلِيمًا» تاکیدکرد: شکر، از مصادیق عمل صالح و حکمت است و به پشتوانه آن، خیر کثیر نصیب انسان می شود، پس نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشید.
گفتنی است، معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان، کارگاه آموزشی سبک زندگی در آموزه های قرآن و عترت را با هدف تربیت مربیان توانمند در این عرصه، ویژه طلاب کانون مطالعات قرآن و عترت، مبلغان طرح هجرت، مسئولان، مدیران و اساتید قرآن مدارس علمیه و عموم طلاب برادر و خواهر، برنامه ریزی کرده است.
لازم به ذکر است، با توجه به اهمیت و ضرورت مساله سبک زندگی و نیاز به ترویج و فرهنگ سازی آن در سطح جامعه، شرکت کنندگان در این دوره از سرفصل های آموزشی مبانی سبک زندگی و مولفه های سبک زندگی قرآنی از جمله شکر، توبه، توکل، آرامش و خودباوری، بهره مند می شوند.

كد خبر: 28126  |  تاریخ درج خبر: 97/05/27  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا