می‌آیند مسافران سرافراز میهن اسلامی

نوشتاری در سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی؛

26 مردادماه 1369 موعدی تاریخی بود که ملت قدردان ایران اسلامی در هوای وطن به استقبال پرستوهای مهاجر، حاملان پیام شهدا از گوشه گوشه سنگرها و جوانمردترین مردان تاریخ رفتند و قدم‌های نستوه آنان را در راه آزادگی مورد ستایش قرار دادند.

می آیند... آری... می آیند مسافران سرافراز میهن اسلامی
امروز، وطن استقبال گر فوج فوج منادیان حق، سرافرازان میهن اسلامی است که با کوله بار و توشه ای از مردانگی و عزت در پسِ نابودی قفل های ظلمت، قدم به خاک پرمهر ایران اسلامی می گذارند؛ امروز سالگرد رویداد تاریخی بزرگی است؛ عرش و فرش همه طنین آزادی و آزادگی سر می دهند؛ امروز سالگرد شکسته شدن حصر و حجره های ظلمت است.
امروز فرزندان آفتاب دعوت زمینیان و آسمانیان را لبیک گفته اند و بدین سان همه بازگشت عزیزترین فرزندان ملت را به یکدیگر خوشامد می گویند؛ آمدند، آمدند تا چشمان یعقوب های زمان را که در فراغ دوریشان از بین رفته، منور کنند به یمن حضورشان؛ این مردان رشید و منادیان رشادت به وطن بازمی گردند؛ آنان آمده اند با کوله باری از خاطرات ایثار شهدا...
آنان سخنگو و متکلم وحده خاطرات هزاران غریبی هستند که در غم غربت و دلتنگی عزیزترین عزیزانشان جان دادند تا معیار و ملاک حقیقی «وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ أُوْلَئكَ الْمُقَرَّبُون» (واقعه، 10) در راه عهد و پیمانی باشند که با یگانه هستی بسته اند.
آری... مجاهدت ورزیدند این پیام آوران راستین انقلاب تا ندای آزادی و استقلال را در اوج تاریکی زمان و تلخ کامی های مستکبرین سر بدهند؛ سال ها اسارت کشیده اند در حصار تنهایی اما در عین زجر و شکنجه و سختی و درد، نه تنها چهره شان خستگی نشان نمی دهد بلکه آمده اند تا روح تقوا و مردانگی، ایمان و تدین و اعتقاد و دیانت را در این ملت زنده کنند و موج بیافرینند.
اینان نماد راستین ایثار و ایستادگی و مقاومتند... و امروز پس از قریب 4 دهه، آن خاطرات ماندنی دیدار ارزشمندترین فرزندان ملت و شکوه آن لحظه های به یادماندنی ملاقات، بار دیگر تجدید می شود و حضور شکوهمندانه آنان، یادآور سالهای جانفشانی و پایداری دلاورمردان ایران عزیز اسلامی بوده است.
آسمان وطن در غم سالها دلتنگی اشک های شوق بر امت روانه می کند؛ بغض های فروخفته، در نگاه چشمان مادری امیدوار می شکند و اشک و لبخند در این موعد دیدار جاودانه تاریخی در هم می آمیزد... بی شک تاریخ تا ابد ازخودگذشتگی یاران دیرین امام(ره)، این حافظان راستین حق و حقیقت در راه اعتلا و امنیت ایران اسلامی را از یاد نمی برد و در همواره تاریخ بر خود و آیندگان، پیام این صبر و استقامت مظلومانه را، نسل به نسل منتقل می کند.
26 مردادماه 1369 موعدی تاریخی بود که ملت قدردان ایران اسلامی در هوای وطن به استقبال پرستوهای مهاجر، حاملان پیام شهدا از گوشه گوشه سنگرها و جوانمردترین مردان تاریخ رفتند و قدم های نستوه آنان را در راه آزادگی مورد ستایش قرار دادند.
آزادگان غیور، این اسطوره های ایستادگی و مقاومت سال ها شکنجه در اردوگاه های دژخیمانه رژیم بعث را تحمل کردند؛ در عرصه دفاع مقدس تا آنجا که می توانستند درخشیدند و در امتداد سیره انقلابی مقتدای خویش حماسه تاریخی را رقم زدند.

برخی از آنان امروز از میان ما رفته اند و برخی هنوز با غم و شادی آن روزگاران در کنار ما مانده اند تا به ما یادآوری کنند که در هر شرایط خوب و بد اقتصادی و فرهنگی و... همواره ایستادگی را از آنان بیاموزیم و قدردان امنیت امروز کشورمان باشیم.
حوزه علمیه خراسان  فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را تبریک عرض مي نمايد و ضمن الگو قراردادن این عزیزان به عنوان نماد راستین وفاداری به آرمان های امام خمینی(ره)، انقلاب و رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمي خامنه ای(حفظه الله) از عموم امت ایران اسلامی می خواهد تا مسیر پرفراز و نشیب پیش رو را با تاسی به سیره این فاتحان آزادی بپیمایند و برای این سرافرازان عزیز نیز توفیق و سربلندی در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) مسئلت دارد.
روابط عمومی حوزه علمیه خراسان


كد خبر: 28119  |  تاریخ درج خبر: 97/05/24  |  کد خبرنگار: 10224
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا