ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

شناسایی مستعدین برتر در حوزه علمیه خراسانمسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از برگزاری مصاحبه واجدین شرایط استعدادهای برتر در دو بخش برادران و خواهران مدارس علمیه خراسان خبر داد.

 حجت الاسلام والمسلمین علی‌اکبر نوایی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با اعلام این خبر گفت: دومین دوره از مصاحبه واجدین شرایط استعدادهاي برتر مدارس علمیه خواهران خراسان از 20 تا 25 مرداد در دو شیفت صبح و عصر، در مدرسه علمیه رضویه برگزار می شود.

وی افزود: متقاضيان در 9 گروه مصاحبه  با حضور 18 ارزیاب در 5 گرایش مقدمات، صرف و نحو، بلاغت، منطق، عقاید و مباحث تربیتی و در 4 گرایش فقه و اصول، عقاید و مباحث تربیتی در مقطع سطح 2، مورد ارزیابی علمی قرار می گيرند.
مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در این دوره، 150 طلبه از مدارس علمیه خواهران خراسان رضوی ثبت نام شدند که حدود 100طلبه واجد شرایط برای ارزیابی علمی قرار گرفتند، گفت: شرط معدل 18 به بالا و ممتازی در سطح مورد آزمون، از شرایط اولیه برای ثبت نام داوطلبین است.
وی اضافه کرد:‌ برگزاری آزمون تست شخصیت، مصاحبه علمی متناسب با سطوح مختلف، از مراحل ارزیابی و شناسایی مستعدین برتر است.
حجت الاسلام والمسلمین نوایی با اشاره به اینکه شناسایی استعدادهای برتر و طبقه بندی در کانون های نخبگانی و همچنین استفاده از ظرفیت مستعدین برتر در هیئت های اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان از اهداف این مصاحبه ها می باشد، ابرازداشت: از ظرفیت علمی مستعدین برتر در هشت کانون نخبگانی «فقاهت»، «اهل قلم و هنر»، «علوم عقلی»، «قرآن و عترت»، «زبان های خارجه»، «تبلیغ»، «اخلاق و تهذیب» و «سیاست و اجتماع »، استفاده می شود.
وی تصریح کرد:‌ ظرفیت سازی و ارتباط با جوامع نخبگانی ازجمله جامعه نخبگاني مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور و بنیاد ملی نخبگان، از دیگر امتيازات بهره مندی مستعدین برتر خواهد بود.
مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در پایان با اشاره به اینکه در طی دو سال گذشته 182 مستعدبرتر در پنج سطح و در چهارمرحله شناسایی شدند که در کانون های نخبگانی مشغول به فعالیت هستند، گفت: پنجمین دوره ارزیابی علمی از مستعدین برتر در بخش برادران با 130 شرکت کننده، 12 تا 22 تیرماه در گروه های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی برگزار شد.

كد خبر: 28097  |  تاریخ درج خبر: 97/05/19  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا