ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بیست و دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی «کلمه سواء» برگزار شدبیست و دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی «کلمه سواء» توسط هیات اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در بیست و دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی «کلمه سواء»، حجت الاسلام والمسلمین دکتر نقوی، به ارائه سخنرانی به زبان انگلیسی با موضوع "فرصت های تبلیغ اسلام در امریکا" پرداخت.
وی در ابتدا به معرفی اجمالی فرهنگ و سیاست در آمریکا پرداخت و جمعیت مسلمان در این کشور را حدود یک درصد اعلام و خاطر نشان کرد: باید متوجه بود که در این کشور اقلیت هستیم.
این مبلغ دینی در آمریکا با ذکر این نکته که تبلیغ اسلام در این کشور تنها در مسجد منحصر نمی شود، اظهار کرد: عرصه های مختلف اجتماعی را که می تواند و باید در خدمت تبلیغ قرار بگیرد واکاوی کرد و لذا فرصت های تبلیغ را به لحاظ موقعیت و نوع فعالیت متعدد و متنوع دانست. به عنوان نمونه، از جمله این فرصت ها در رشته ها و گرایش های جدید آکادمیک با عنوان "شیعه شناسی" می باشد.
حجت الإسلام نقوی در بخش دوم سخنرانی خود، با اشاره به لزوم عنایت به زمان و زمینه مخاطب در تبلیغ  خاطر نشان و به این پرسش مهم اشاره کرد که اگر امروز در قرن بیست و یکم، پیامبر اکرم (ص) در امریکا مبعوث می شدند، چه آداب و رسوم فرهنگی- اجتماعی را تایید، اصلاح یا تکذیب می کردند؟
وی در پایان، توجه به هنر به مثابه وسیله ای ضروری در ارائه و تولید محصول و فعالیت تبلیغی را بسیار مهم دانست و به پرسشهای مختلف شرکت کنندگان پاسخ داد.
شایان ذکر است که سلسله نشست های تخصصی کلمه سواء، به صورت هفتگی توسط هیات اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان در محل این هیات واقع در خیابان امام خمینی(ره) برگزار می شود.

 


كد خبر: 28073  |  تاریخ درج خبر: 1397/05/17  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا