امروز: یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

دشمن «سفره مردم» را نشانه گرفته است


نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: دشمنی که از تهاجم نظامی به ایران می‌ترسد و در هر شکل توطئه و فتنه‌گری شکست‌خورده، سفره مردم را هدف گرفته، به همین جهت نباید اجازه داد در این جبهه نیز به نتیجه برسد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، در سیزدهمین سالگرد ارتحال علامه بهلول گنابادی در گناباد، ایشان را به عنوان یک روحانی انقلابی دانست و گفت: مردم انقلابی و متدین ما به یک نماد عزت مدار در راه حمایت از دین علاقه نشان می دهند که این تابلویی شفاف برای انقلاب آموزی در موقعیت حساس امروز است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه علامه بهلول در کنار نماد مجاهده و انقلابی بودن، نماد زهد نیز بود، تصریح کرد: مرحوم بهلول از ابتدا اساس زندگی و معیشت خود را در جریانی زاهدانه تنظیم کرد تا هیچ مشکلی در زندگی و معیشت، دست‌وپا گیر مبارزه با ظلم و حمایت از دین او نباشد و زاهد بودن او نیز خصوصیتی جدای از جهاد، مقاوت و انقلابی گری ایشان بود.

وی با بیان اینکه شخصیت انقلابی مرحوم بهلول در حادثه شهدای مسجد گوهرشاد و قیام خونین آن مردم به‌عنوان یک شخصیت محوری معرفی‌شده است درحالی‌که جریان انقلاب گری مرحوم بهلول و جهادش بر این قضیه سبقت داشت، افزود: جریان زهد برای آن عالم، نشانگر این واقعیت است که هر انسانی که درصدد قیام در خط حمایت و توسعه مبارزه با ظلم و ستم است، باید زندگی خود را طوری تنظیم کند که در فعالیت انقلابی حد مرزی نداشته باشد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه شخصیت زاهدانه و مجاهدانه مرحوم بهلول، تابلوی شفاف انقلابی گری و آموزه‌ای کاربردی برای امروز جامعه است، خاطرنشان کرد: 40 سال است مردم با دادن شهید و این نظام با انقلاب خودش با استکبار جهانی مبارزه می‌کند، انقلاب ما در این 40 سال پیروز بوده و حرکت‌های تهاجمی که در طول این انقلاب علیه ما داشته با شکست مواجه شده است.

وی با بیان اینکه مرحوم بهلول از ابتدای حرکت ستم‌ستیزی و ظلم ستیزی، سطح معیشت و زندگی را آن‌قدر پایین آورد تا مانع انقلابی‌گری اش نشود، تصریح کرد: سطح زندگی و معیشت ما نباید دست‌وپا گیر شود تا از مسیر 40 ساله‌ای که برای آن شهید دادیم و هنوز هم در راه دفاع از اسلام شهید می‌دهیم، برگردیم و دشمن به نتیجه برسد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: دشمنی که از تهاجم نظامي به ایران می‌ترسد و در هر شکل توطئه و فتنه‌گری شکست‌خورده، سفره مردم را هدف گرفته، به همین جهت نباید اجازه داد در این جبهه نیز به نتیجه برسد.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری از 4 سال گذشته ضمن پیش بینی اهداف توطئه های دشمن، نسخه اقتصاد مقاومتی را ارائه دادند که امروز باید برای همه ملت ما مولفه های آن به درستی اجرا شود، افزود مردم باید مسیر اقتصادی خود را طوری تنظیم کنند که به ادامه مسیر انقلابی آنان آسیب نزند و بر مبنای آنچه دارند، زندگی کنند تا به دشمن نیاز نداشته باشند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به ضرورت تنظیم اقتصاد بر مبنای اقتصاد مقاومتی برای ایستادگی مقابل دشمنان، افزود: 40 سال انقلاب را با نیروی شما مردم ادامه دادیم، عاملش تنها شما مردم بودید، شما به این نظام وابسته شدید چون عشق به ائمه معصومین(ع) در دل داشتید.

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به مردم یادآور شد: این نظام به شما وابسته است و دشمن نتوانست آن را براندازی کند، امروز نیز تمام قدرت نظام شمایید، دشمن ما بی‌خداست و خدا ندارد و مثل كشور ما، مردم خداپرست ندارد؛ بنابراین در این مسیر زندگی خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید در راه حمایت از دین گام برداشته و با همه توان دشمنان را سرکوب کنید.


كد خبر: 28014  |  تاریخ درج خبر: 97/05/09  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا