ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

سومین نشست مشترک هیئت های اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان برگزار شدسومین نشست مشترک مدیران و دبیران هیئت های اندیشه ورز حوزه علمیه خراسان، در اتاق جلسات مرکز مدیریت این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، طرح های اجرا شده و در دست اقدام هیئت های اندیشه ورز «اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی» و «خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی» توسط مدیران این هیئت ها در سومین نشست مشترک مطرح و مورد نقد و بررسی حاضرین قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین کندری در این نشست و پس از ارائه اقدامات انجام شده و فعالیت های پیش روی هیئت های اندیشه ورز «اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی» و «خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی» توسط مدیران آن ها، در توصیف هیئت های اندیشه ورز و تجلیل از فعالیت های این گروه های علمی عنوان کرد: این هیئت ها کمک کار و همراه حوزه علمیه خراسان در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی هستند و هرگز خود را جدا از موضوع فعالیت های آن ها نمی دانیم.
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان در مورد نقش نیازسنجی در نتیجه بخش بودن فعالیت های حوزه علمیه تأکید کرد: رشته ها و طرح های حوزه علمیه باید متناسب با نیازهای موجود تعریف و مورد توجه قرار گیرند تا کارکرد و اثربخشی آن ها به بالاترین حد ممکن برسد.

وی افزود: از هیئت اندیشه ورز «خانواده، تعلیم و تربیت و سبک زندگی» انتظار می رود که اقدامات لازم جهت دریافت مجوز انتشار مجله های علمی پژوهشی در موضوعات سبک زندگی، خانواده و تعلیم و تربیت را انجام دهد.
حجت الاسلام والمسلمین کندری با تأکید بر اهمیت نگاه تخصصی به طرح های مطرح شده از سوی هیئت های اندیشه ورز، گفت: طرح رشته «زنان و خانواده» به کمسیون آموزش حوزه علمیه خراسان ارجاع داده شده و امیدواریم پس از انجام بحث های تخصصی به جمع بندی مثبتی در مورد آن برسیم.
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان اضافه کرد: هر ساله جذب، ساماندهی و ارزیابی اساتید، مدیران و مسئولان مدارس و طلاب با لحاظ ملاک ها و معیارهای ویژه هر گروه صورت می پذیرد و در این جهت فعالیت های قابل توجهی در حوزه علمیه خراسان انجام شده است.
وی در پایان عنوان کرد: حوزه علمیه خراسان در زمینه برگزاری طرح نومدرسین و دوره های توانمندسازی ویژه اساتید پیشتاز بوده است و ادامه این فرآیند و تکمیل آن می تواند ثمرات زیادی داشته باشد.
گفتنی است حجت الاسلام علی جعفری، مدیر گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی میهمان ویژه این نشست بود و توضیحاتی در مورد ضرورت بررسی و مطالعه در زمینه تحولات و تطورات حوزه های علمیه خواهران و بازسازی دکترین آن ارائه کرد.


كد خبر: 27994  |  تاریخ درج خبر: 1397/05/07  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا