امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

ضرورت توانمندی علمی و بصیرت افزایی طلاب برای حفظ کیان نظام اسلامیمسئول حراست حوزه علمیه خراسان بیان کرد: بحث توانمندی علمی و بصیرت افزایی لازمه امروز طلاب است تا در مواقع نیاز، از کیان نظام اسلامی و عقاید اسلامی، به بهترین شکل دفاع کنند.

 حجت الاسلام والمسلمین علی مقدادی در حاشیه بازدید از روند فعالیت های اداره آموزش خواهران معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، بیان کرد: لازمه دفاع از کیان نظام اسلامی و عقاید اسلامی، توانمندی علمی و بصیرت افزایی طلاب است.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان از حوزه های با قدمت طولانی و دارای فرزانگان و نخبگان فراوان در گذشته و حال بوده است، ابرازکرد: بسیاری از پرورش یافتگان که از وجود آنان امت اسلامی استفاده می کنند در حوزه علمیه خراسان تحصیل کرده و اقامت داشته‌اند.
حجت الاسلام والمسلمین مقدادی با اشاره به حکم انتصاب شورای عالی حوزه علمیه خراسان توسط رهبر معظم انقلاب، گفت: آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان پس از انتصاب حکم رهبری، پیگیر تحول در برنامه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تبلیغی و ایجاد انگیزه در تحصیل و نشاط بین طلاب و اساتید بودند که با گذشت دو سال از حضور ایشان و تیم جدید مدیریتی، حرکت‌های خوبی‌ در این زمینه‌ صورت گرفته است.
مسئول حراست حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: ایجاد مکان مستقل برای تفریح سالم طلاب در کنار مباحث علمی، یکی از فعالیت هایی است که به همت مدیر  حوزه علمیه خراسان اتفاق افتاد و اردوگاه جوادالائمه(ع)، در گلبهار آماده شده  تا طلاب علاوه بر فضای مفرّح، از محضر اساتید با تجربه بر دانش و بصيرت خود بيافزايند. 
حجت الاسلام والمسلمین مقدادی در ادامه با بیان اینکه بحث توانمندی علمی و بصیرت افزایی لازمه امروز طلاب است تا در مواقع نیاز، از کیان نظام اسلامی و عقاید اسلامی، به بهترین شکل دفاع کنند، گفت: معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان با دقت   در رشد و تعالی طلاب و اساتید، برنامه ها و طرح های دانش افزایی  خوبي را در تابستان برنامه ريزي  کرده است.
مسئول حراست حوزه علمیه خراسان اضافه کرد: برنامه‌های اخلاقی، علمی، بصیرتی و سیاسی به صورت کارگاهی و با حضور اساتید نخبه با درایت مدیر حوزه علمیه خراسان مهیا شد و این ضرورت و دغدغه رفع شد تا طلاب و اساتید با ارتقا بار علمی خود، منشا خدمات بیشتری برای امت اسلامی شوند.
حجت الاسلام والمسلمین مقدادی با اشاره به حضور در بین نومدرسان و طلاب طرح‌های تابستانه معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار، اظهارداشت: در این بازدید با رضایت حداکثری شرکت کنندگان در دوره های دانش افزایی مواجهه شدیم.
گفتنی است، معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان در تابستان امسال طرح های دانش افزایی ویژه طلاب و اساتید ضمن تحصیل، نومدرس و حق التدریس، خواهر و برادر را در اردوگاه جوادالائمه(ع) گلبهار برگزار می کند.

كد خبر: 27840  |  تاریخ درج خبر: 97/05/01  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا