امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

اندیشه حوزه نجات بخش جامعه استرئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مطالعات انجام شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی و آسیب‌های آن در این شهر، گفت: حوزه و دانشگاه باید راهکارهای موجود را ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، محمدرضا حیدری در نشستی با آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در محل مرکز مدیریت این حوزه با اشاره به تحولات شايسته حوزه علميه خراسان  گفت:  شخصیتی فرهیخته، منصف و نواندیش، مدیریت حوزه علمیه خراسان را عهده‌دار است و رویکرد و نگاه ایشان نیز گواه بر این مدعاست.
حیدری با اشاره به لزوم هم‌گرایی در فعالیت‌ها از سوی همه شهروندان و نهادها گفت: دغدغه شورا، توسعه مشهدالرضا (ع) به عنوان نقطه امید جهان اسلام است که حوزه علمیه می تواند در این میان نقش ایفا کند و ما را نسبت به آن یاری رساند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مطالعات انجام شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی و آسیب‌های آن در مشهد، برخی متغیرهایش را قابل توجه دانست و گفت: حوزه علمیه و دانشگاه باید راهکارهای موجود را ارائه دهند.
وی اظهار کرد: با وجود تلاش‌های همگانی در شهر، نتیجه مطلوب حاصل نشده، زیرا عملکردها جزیره‌ای بوده است و دستیابی به اجماع مفهومی برای مسائل فرهنگی شهر امری ضروری است و برای رسیدن به خروجی مطلوب نیازمند هم‌اندیشی هستیم.
حيدري  با اشاره به تاثیر روحانیت و حوزه علمیه در میان اقشار مردم جامعه، افزود: اندیشه حوزه علمیه به عنوان نجات‌بخش جامعه باید نقش‌آفرینی کند و در این میان شورای شهر آماده همکاری در این زمینه است.

 


 


كد خبر: 26508  |  تاریخ درج خبر: 97/03/01  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا