برگزاری نشست علمی مجاهدت علمی سنت سلف صالح در مدرسه علمیه سیادتنشست علمی مجاهدت علمی سنت سلف صالح در مدرسه علمیه سیادت به همت واحد پژوهش این مدرسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست علمی مجاهدت علمی سنت سلف صالح در حسینیه مدرسه علمیه سیادت به همت واحد پژوهش این مدرسه به منظور بزرگداشت سالگرد علمای سلف مانند شیخ بهایی، شیخ کلینی و شیخ صدوق(ره)، روشنگری طلاب جهت مجاهدتهای علمی آینده و ایجاد انگیزه برای طلاب در تحصیل علم در مدرسه علمیه سیادت برگزار شد.
در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین محمد مروارید به بررسي نقش و جايگاه مجاهدت علمی از دیدگاه قرآن و کلام اهل بیت (ع) پرداخت و اظهار کرد: روایات مختلفی  در باب مقام و منزلت علم نزد خداوند، فضیلت های عالم بر عابد، مقایسه علم عالم و ثروت ثروتمند، ارزش عالم مجاهد نزد اهل بیت (ع) و ... وجود دارد که نشان می دهد، هیچ دین و آئینی بالاتر از اسلام به ارزش علم اهمیت نمی دهد.
وی افزود: اسلام طبق آیه «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون» هدف خلقت انسان را عبادت و برترین عبادت را از آنِ عالِم می داند؛ بنابراین جایگاه تحصیل علم بسیار بالاست.
این استاد حوزه علمیه مشهد یادآور شد: علم آموزی یک رسالت مهم امروز طلاب می باشد و باید در این زمینه برنامه ریزی شود تا آینده مملکت ساخته شود.
وی در ادامه به بررسی نقش علما و گذشتگان نسبت به ذخایر علمی و آثار امروز پرداخت و گفت: معاشرت با علما یکی از توفیق هایی است که خداوند به هر کسی نمی دهد و باید این موفقیت را کسب کرد.
حجت الاسلام و المسلمین مروارید با بیان اینکه مجاهدت علمی باید همراه با کسب تقوا باشد تا در مسیر خدمت به خدا قرار گیرد در غیر اینصورت عالم بدون تقوا می شود، اظهار کرد: نتیجه مجاهدت علمی، هدایت جمعیت های انسانی و تبلیغ دین خدا و مرزبانی از اعتقادات شیعه است که علمای سلف ما همچون شیخ صدوق ها، شیخ کلینی ها، شیخ بهائی ها و ...آن را به خوبی انجام دادند.


كد خبر: 26481  |  تاریخ درج خبر: 97/02/28  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
بالا