امروز: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

تحول، نیاز امروز حوزه پاسخگو است

مدير حوزه علميه خراسان در جمع اساتيد، طلاب و مسئولين شهرستان فردوس

مدیر حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: نگاه، گفتمان و حرکت تحولی در همه مدارس و فضای حوزه های علمیه خراسان پر رنگ شده است و مطالبات نیز در همین سمت و سو می باشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان جنوبي، آیت الله سید مصباح عاملی در جمع روحانیون، اساتید و طلاب شهرستان فردوس با اشاره به بحث تحول در حوزه های علمیه به پرچمداری و مطالبه مقام معظم رهبری، ابراز کرد: نگاه، گفتمان و حرکت تحولی در همه مدارس و فضای حوزه های علمیه خراسان پر رنگ شده است و مطالبات نیز در همین سمت و سو می باشد.
مدیر حوزه علمیه خراسان به توضیح سند تحول در حوزه علمیه پرداخت و اضافه کرد: با توجه به فرمایش قرآن کریم، حیات، بقا، تکامل و شکوفایی انسان، عالم و جهان به حرکت، تغییر و تحول بستگی دارد.
آیت الله عاملی اظهار کرد: تحول زمانی است که انسان در درون خود تغییر ایجاد کند؛ این همان کاری است که پیامبران بزرگ الهی در طول تاریخ نسبت به آن حرکت، بعثت و دگرگونی داشتند.
وی با تاکید بر بی نظیر بودن جامعه اسلامی با حاکمیت نظام دینی و رهبری آن، گفت: امید جهانیان به این نظام است و اگر بخواهد مانند یک خورشید بر همه بتابد و یاس ها و ناامیدی ها را به امید تبدیل کند و قلدرمآبی و ظلم را به عدالت و برابری بدل سازد باید به رسالت و وظیفه خود درست عمل کنیم و سربازانی مطیع برای رهبر بزرگ، هوشمند، بزرگوار و عزیز باشیم؛ این همان سند تحول است.
آیت الله عاملی با اشاره به روایت « لَيْسَ مِنّا مَنْ لَمْ يُحاسِبْ نَفْسَهُ فى كُلِّ يَوْمٍ فَاِنْ عَمِلَ خَيْرا اسْتَزادَ اللّه َ مِنْهُ وَ حَمِدَ اللّه َ عَلَيْهِ وَ اِنْ عَمِلَ شَيْئا شَرّا اسْتَغْفَرَ اللّه َ وَ تابَ اِلَيْهِ» اظهار کرد: انسان با محاسبه کارهایش در صورت بدی باید ابتدا استغفار و سپس می بایست به سمت حق تعالی حرکت کند؛ این کار همان تحول درونی است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند یا حوزه علمیه باید در درون خود تغییر و تحول ایجاد کند و یا اگر نمیرد به انزوا کشیده می شود، ابراز کرد: اگر تحول ایجاد نکنیم نمی توانیم پاسخگوی جامعه، نظام و بین الملل باشیم و در نتیجه به حاشیه رانده خواهیم شد.
مدیر حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: چتر اسلام ناب و اصیل همه زوایای جهان را در زیر سایه خود قرار داده است و وقتی اسلام ناب بخواهد اینگونه نقشی ایفا کند باید در همه عرصه های فقه، اصول، تبلیغ، پژوهش و... تحول ایجاد نماید.
وی با تاکید بر لزوم مطالعه کتاب های شهید مطهری که به فرموده امام خمینی(ره) آثار این شهید بی استثنا خوب است، یادآور شد: به تعبیر امیرمومنان(ع) انسان برای رسیدن به تحول باید در مسیر حرکت خود محکم بایستد و خویش را به خدا بسپارد.
آیت الله عاملی همچنین به شخصیت مجاهد و یار امام راحل(ره) مرحوم آیت الله فردوسی پور اشاره کرد و یاد این عالم را گرامی داشت.


كد خبر: 26286  |  تاریخ درج خبر: 97/02/05  |  کد خبرنگار: 2718
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا