امروز: پنج‌شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعضای اتاق تبلیغ خراسان با مدیر حوزه دیدار کردند


اعضای اتاق اندیشه‌ورز تبلیغ خراسان در مرکز مدیریت با آیت‌الله سیدمصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان، دیدار کردند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نخستین دیدار اعضای اتاق اندیشه‌ورز تبلیغ خراسان با آیت‌الله سیدمصباح عاملی، مدیر این حوزه،  در مرکز مدیریت برگزارشد و اقدامات سال 96 اتاق تبلیغ ارائه گشت.

حجت‌الاسلام مشیری خراسانی در این نشست صمیمی با بیان اینکه هیئت اندیشه‌ورز تبلیغ خراسان، بنیان گذار اولین مرکز مطالعات راهبردی تبلیغ و نخستین مرکز رصد فضای فرهنگی در استان را بنیان‌گذاری کرده است در ادامه به سایر اقدامات این اتاق اشاره کرد و گفت: فعالسازی بیش از 10کارگروه پیگیری مطالبات مردمی، امربه معروف، جذب، حاشیه شهر، آسیب شناسی تبلیغ، تدوین محتوا و پژوهش‌های تبلیغی، رسانه و فضای مجازی، مهدویت، دانشگاه، آموزش و پرورش و.... که در موضوعات مرتبط اقدام به ارائه طرحها، راهبردها و مشاوره های لازم به مبلغین و فعالان فرهنگی جهان اسلام، استان و کشور می‌کند، از جمله فعالیت‌های فرهنگی این اتاق است.
وی افزود: ارائه بیش از پنج‌هزار صفحه و صدها عنوان محتوای تبلیغی ویژه مناسبت‌های مهم ملی و مذهبی در سایت و کانال‌های ارتباطی اتاق تبلیغ، احصا و ارائه مصادیق آسیب های فرهنگی تبلیغی به علما و مراجع و مدیران، برگزاری اولین دوره آموزش مهندسی فرهنگی در استان خراسان، از دیگر اقدامات این اتاق است.
دبیر اجرایی اتاق اندیشه ورز تبلیغ خراسان ادامه داد: تشکیل کارگروه حجاب و تعظیم قیام و شهدای مسجد گوهرشاد با حضور دستگاه‌های فرهنگی استان و ایجاد موج مثبت فرهنگی نسبت به این مسئله مهم مذهبی‌تاریخی و صدور بیانیه هایی در حمایت از رهنمودها و دغدغه های رهبری معظم و مراجع و تبیین رهنمودهای ایشان جهت مبلغان و فعالان فرهنگى در ویژه نامه های اتاق و فرهنگ‌سازی مفاهیم ارزشی در سطح استان و کشور و ایجاد موجهای فرهنگی تاثیرگذار را می‌توان از سایر فعالیت ها در این بخش برشمرد.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب « اگر بخواهیم  نظام اسلامی همچنان اسلامی و انقلابی بماند باید حوزه علمیه، انقلابی بماند زیرا اگر حوزه علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت.» به معرفی اقدامات تعاملی این اتاق پرداخت و گفت: دیدارهای مکرر با مراجع عظام تقلید جهت اخذ رهنمود و انعکاس دغدغه‌های مردم و مبلغان از جمله اين فعاليت هاست.
حجت‌الاسلام مشیری خراسانی تعاملات با سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی را از جمله دیگر اقدامات اجرایی این اتاق برشمرد و اضافه کرد: تعامل با تولیت، مدیران و مجموعه های فرهنگی آستان قدس رضوی، حوزه علمیه قم، نهاد رهبری، مرکز رسیدگی به امورمساجد، ناجا و دستگاه قضایی در مقابله با آسیب های اجتماعی، شورای شهر و معاونت فرهنگی شهرداری، آموزش و پرورش خراسان رضوی و صداوسیما و نهادهای مربوطه در آموزش و جهت دهی فعالان فرهنگی جهان اسلام اعم از شیعه و سنی، در سال 96 صورت گرفته است.
دبیر اجرایی اتاق اندیشه ورز تبلیغ خراسان در ادامه گفت: برگزاری اولین همایش مبلغان مهدویت با همکاری معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان و نشست های متعدد با نهادهای مسئول در زمینه مدیریت کاهش آسیبهای اجتماعی از دیگر اقدامات تعاملی این اتاق است.
وی در پایان با اشاره به برگزاری بیش از سی جلسه هیات امنا و کمیته اجرایی این اتاق، یادآورشد: هم اندیشی تخصصی و ارائه طرح و راهبردهای تخصصی کمیته های مختلف اتاق در موضوعات روزآمد جامعه نیز از اقدامات اجرایی در سال 96 است.
گفتنی است، ایجاد مجمع مدرسین حوزه علمیه خراسان، رصد فعالیت های اتاق اندیشه ورز تبلیغ خراسان، تلخیص بودجه به اتاق فکر، حضور در مباحث اجتماعی و پیگیری مطالبات مردم از دستگاه‌های اجرایی، توجه به نخبگان تبلیغی، انسجام بخشی در مناسب‌ها و اطلاع رسانی آن و... از موارد عنوان شده در این جلسه توسط اعضای اتاق تبلیغ علمیه خراسان بود.
 

كد خبر: 25150  |  تاریخ درج خبر: 97/01/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا