ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

انتشار نخستین فصلنامه علمی‌تخصصی قرآن و عترت حوزه علمیه خراساناولین شماره از مجله فصلنامه علمی‌تخصصی قرآن و عترت به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری مدرسه تخصصی قرآن و عترت منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، فصلنامه علمی‌تخصصی قرآن و عترت به صاحب‌ امتیازی حوزه علمیه خراسان و مدیر مسؤولی آیت الله سید مصباح عاملی و سردبيری حجت الاسلام مهدی مقامی در زمستان 1396 منتشر شده است.

فصلنامه قرآن و عترت در بردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه قرآن و عترت و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات قرآنی و حدیثی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران و طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.
بر اساس این گزارش، اهداف انتشار این نشریه عبارتنداز كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني حوزه علميه.
در این شماره مقالاتی با موضوعاتی همچون امامت و رهبري در نگرش سیاسی امام رضا(علیه اسلام) به قلم رضا وطن‌دوست، بررسی روش تفسیری سیدنعمت‌الله جزائری در «عقود المرجان لحواشي القرآن»
محمدجعفر اسلامی، بررسی سند و دلالت احادیث تفسیری امام رضا(ع) پیرامون پاکداشت انبیاء در سوره‌ي اعراف به همت جواد ایروانی و حرّ ریاحی به چاپ رسیده است.
از دیگر مقالات این شماره به اقتباس؛ گونه‌ای از بازتاب معارف قرآنی در نامه‌ي سی و یک نهج البلاغه
به قلم محمدعلي مهدوي‌راد و علي غفوري‌منش، شاخصه ‏‏هاي مدير انقلابي بر پايه‌ي آموزه ‏هاي قرآن کريم (با تأکيد بر رهنمودهاي مقام معظم رهبري) محمدرضا انجم‌شعاع و مهدي عبادي و مقاله گونه‌شناسي علم و مسأله‌ي رسوخ در آن از منظر آيات و روايات به قلم نعمت‌اله گلشن‌آبادي‌بهاباد اشاره کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله با شماره 05138545025 (مدرسه تخصصی قرآن و عترت) و 05132008166(معاونت پژوهش) تماس بگیرید.

 


كد خبر: 25101  |  تاریخ درج خبر: 1397/01/16  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا