ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فصلنامه علمی‌تخصصی پژوهش‌های اسلامی زن و خانواده منتشر شداولین شماره از مجله علمی‌تخصصی زن و خانواده به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری مدرسه علمیه اسلام شناسی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، فصلنامه علمی‌تخصصی زن و خانواده به صاحب‌ امتیازی حوزه علمیه خراسان و مدیر مسؤولی آیت الله سید مصباح عاملی و سردبيری دكتر محبوبه گندم آبادي در زمستان 1396 منتشر شد.
فصلنامه زن و خانواده، دربردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه پژوهش‌های خانواده، زن و تربیت اسلامی و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات مرتبط با خانواده است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران و طلاب و اساتید برادر و خواهر حوزه علمیه فراهم می‌کند.
از دیگر اهداف این مجله می‌توان به معرفی‌ دستاوردهای‌ جديد پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌ در حوزه زن و خانواده، ارتقای‌ سطح‌ دانش‌ صاحب‌نظران‌، کارشناسان‌ و علاقه‌مندان‌، ایجاد زمینة‌ همکاری‌ بیشتر بین‌ پژوهشگران‌ مدارس علميه خواهران، ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ در بين اساتيد و طلاب خواهر و پاسخگویی به نیازهای حوزه، جامعه و نظام اسلامی در حوزه زن و خانواده اشاره کرد.
در این شماره مقالاتی با موضوعاتی همچون بررسي معناشناسي تعبير «ميثاقا غليظا» در قرآن؛ معناشناسي تاريخي، توصيفي، شناختي (محبوبه سقاب گندم آبادي)، مدل نظام روابط زوجيتي در ديدگاه اسلام بر اساس آموزه هاي قرآن كريم راهبرد نظريه مبنايي (راحله كاردواني)، بررسي تحليلي حمايت هاي خداوند از زن در آيات طلاق بر اساس حق‌مداري و فطرت انساني از منظر برخي مفسران معاصر شيعه(اعظم رحيمي)، مشاركت اجتماعي بر مبناي عدالت جنسي در قرآن كريم (معصومه عبدلي نشلجي) به چاپ رسیده است.
از دیگر مقالات این شماره می‌توان به بررسي ويژگي هاي قرآني همسر صالحه و ارتباط با فطرت زن در ايه 5 سوره تحريم و 34 سوره نساء (بي‌بي وحيده هاشمي)، بررسي تحليلي جلوه هاي حياء دختران با تأكيد بر مباني اخلاق فطري (نيره تاجيك)، بررسي الگوي شناختي و رفتاري زنان در آموزه‌هاي اسلامي (سيده حكيمه علوي)، بررسي تحليلي واژه «ضرب» در آيه 34 سوره نساء با تأكيد بر مباني حق و تكاليف به قلم (شكوفه چگين) اشاره کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله با شماره 05138525251 (مدرسه اسلام شناسی) و 05132008166 (معاونت پژوهش) تماس بگیرید.


كد خبر: 25100  |  تاریخ درج خبر: 1397/01/16  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا